Парацетамол і годування грудьми

Ще під час вагітності при виникненні необхідності прийому анальгетиків лікар прописує жінці переважно парацетамол. Вибір його обумовлюється тим, що молекули парацетамолу настільки великі, що не проникають крізь плацентарний бар’єр, залишаючись тільки в материнському кровотоці, ніяк не впливаючи на самопочуття плоду. Після пологів парацетамол також залишається одним з найбільш підходящих анальгетиків для матері-годувальниці. Для лікарів і фармацевтів сумісність парацетамолу і годування груддю не ставиться під сумнів. Величина молекул цього препарату не дає їм також проникати і в материнське молоко, тобто малюк залишається захищеним від його впливу.

Аспірин і парацетамол при годуванні грудьми

Не можна порівнювати аспірин і парацетамол при годуванні грудьми, хоча вони обидва і є анальгетиками, прийнятими при одних і тих же скаргах. У звичайному житті їх рекомендують при виникненні таких симптомів:

  • Головний, зубний біль
  • Біль в животі
  • Болі ревматичного характеру
  • Болі в спині
  • Підвищення температури тіла.

І на відміну від парацетамолу, аспірин цілком здатний проникати в материнське молоко. Низькі дози препарату при годуванні груддю можна вживати, але тільки в разі виникнення нагальної потреби і виключно після звернення за порадою до лікаря, який курирує жінку і знає про те, що вона в даний момент часу годує дитину грудьми. Якщо виникає ситуація, що вимагає підвищення дози прийнятої ацетилсаліцилової кислоти або регулярного її прийому, від грудного вигодовування доведеться відмовитися, як мінімум, на час лікування хвороби. В іншому випадку, незріла печінка маляти не зможе впоратися з поступаючим в організм медикаментом і у дитини можуть виникнути симптоми отруєння.

Як пити парацетамол при годуванні грудьми

На питання:«Як пити парацетамол при годуванні грудьми?» – відповідь одна, і досить очевидна. Приймати парацетамол слід саме так, як це рекомендував лікар, або орієнтуючись на прикладену до ліків інструкцію із застосування. Випивати таблетку найкраще, завершивши сеанс годування. Робити це потрібно не частіше трьох разів на день і не довше 10 днів поспіль. Разова доза препарату може варіюватися в межах від 500 мг до 1000 мг, залежно від вираженості симптомів і скарг. Якщо у жінки виникає враження, що парацетамол не допомагає їй в достатній мірі, самостійно підвищувати дозування ні в якому разі не можна. Краще звернутися за порадою лікаря, який зможе підібрати більш дієві медикаменти, дозволені до прийому в період вигодовування дитини грудьми.

Соцмережі

Exit mobile version