Огляд молочних залоз у домашніх умовах

Обстеження молочної залози має сприйматися як постійна гігієнічна процедура. Проводити у спокійному стані на 5-12 день менструального циклу. Більш детально можете почитати на сайті.

Перший етап огляду слід робити перед дзеркалом.

Звернути увагу на:

  • форму молочних залоз;
  • їхню симетричність;
  • чи знаходяться на одній лінії.

Далі потрібно зробити повільні нахили вправо-вліво, вперед-назад, підняти та опустити руки. У цей час спостерігати за рухом грудей, чи є між ними різниця, чи немає фіксації якоїсь із них, чи інших змін.

Пальпувати потрібно трьома пальцями, тримаючи їх разом.

Робити рух по спіралі від краю до соску.

Так по колу обстежити всю молочну залозу.

Потрібно звернути увагу на еластичність шкіри молочної залози.

Чи є складки, ущільнення, горбочки, ямочки.

Подивіться на колір шкіри, можливо помітні почервоніння на якійсь ділянці.

Окремо вивчіть сосок та ареол, чи є там тріщини, чи ущільнення.

Акуратно здавіть сосок двома пальцями, щоб побачити, чи є виділення. Це можна перевірити та при знятті бюстгальтера, чи немає на ньому плям.

Остаточним етапом є пальпація, лежачи на твердій поверхні. Потрібно закласти за голову ту руку, на боці якої обстежуєте груди. Другою рукою проводити ті ж кругові рухи, як перед дзеркалом. У такому положенні добре промацується вся структура молочної залози.

Дослідження через деякий час полягає в тому, щоб встановити, якщо різниця між попереднім результатом.

Ознаки здорових грудей

Щоб розрізняти патологічні утворення, потрібно знати, яка молочна залоза в нормі. Вона не повинна викликати болючі відчуття. Крім неприємних відчуттів перед і під час менструації. Тоді можливий легкий біль у самих грудях і в зоні соска, підвищена чутливість.

Варто пам’ятати про структуру грудей: близько 15 часточок, які розділені жировою тканиною та перегородками. Сама часточка складається із залізистої тканини. Тому може намацуватися саме цей рельєф.

Загалом, груди повинні бути без ущільнень, еластичні, зі здоровим кольором шкіри, без виділення із соска.

Про які зміни та симптоми потрібно повідомляти лікаря

Якщо ви прийшли на прийом до мамолога, повинні розповісти про всі зміни, які стосуються молочної залози.

Сюди відноситься: больові відчуття, не пов’язані з менструацією (як у ділянці молочної залози, так і лімфовузлах); зміна за самостійної пальпації після останнього разу; виділення; підвищення загальної температури тіла; слабкість; про випадки травмування грудей (удар, наприклад).

Профілактика

Щоб уникнути розвитку патологічних процесів та тяжкого лікування на останніх стадіях пухлинного утворення, варто дотримуватися простих правил:

  1. Уберігати молочні залози від травми: у великому скупченні людей закривати груди руками, пристібатися в машині (особливо за кермом). Невеликий синець може згодом перетворитися на ущільнення.
  2. Не користуватися послугами солярію. Або хоча б прикривати ділянку грудей. А також, засмагати на пляжі тільки коли сонце не таке небезпечне (до 12 години ранку і після 5 вечора). Оскільки прямі промені провокують утворення пухлини, особливо у сфері підвищеної пігментації (ареолу, сосків).
  3. Здоровий раціон – здорові груди. Тут йдеться не лише про відмову від шкідливих звичок, а й про підвищену кількість вживання вітамінів А та С. Вони сприяють нормальному розвитку молочної залози та підтримці її в тонусі.
  4. При народженні дитини, природне вигодовування зменшує ймовірність утворення пухлини молочних грудей надалі у кілька разів. Тому не варто від цього відмовлятися і переводити дитину на штучне харчування, якщо в цьому немає потреби. Потрібно правильно підбирати бюстгальтер.
  5. Розмір має відповідати розміру грудей. Бажано, не носити часто «пуш-апи», оскільки вони ускладнюють кровообіг у молочних залозах. Додатковим і не менш важливим критерієм є широка бретелька, оскільки так вага грудей рівномірно розподіляється по всій білизні.

Соцмережі

Exit mobile version