Як комплектується аптечка невідкладної допомоги в ЗОЗ?

Ніхто не застрахований від виникнення екстрених ситуацій в ЗОЗ. Важливо своєчасно надати невідкладну медичку допомогу. Для цього існують спеціальні аптечки, які включають в себе найважливіші препарати. Щоб допомога в надзвичайній ситуації була ефективна, співробітники закладу охорони здоров‘я (ЗОЗ) повинні правильно сформувати аптечку.

Актуальний перелік медикаментозних засобів

Користуватися медичною аптечкою можуть тільки люди, які мають дійсну ліцензію на медичну практику. До її складу входять ті засоби, які найбільш необхідні в ЗОЗ. Там повинні бути перев’язувальні матеріали, артеріальний джгут. При виникненні венозних та артеріальних кровотеч вони допоможуть врятувати життя.

Серед населення країни часто зустрічаються алергічні захворювання. Вони можуть провокувати стани, які загрожують життю. Найбільш небезпечні – анафілактичний шок та ангіоневротичний набряк. Часто такі захворювання виникають внаслідок введення медичних препаратів. Тому до складу аптечки невідкладної допомоги повинні входити антигістамінні засоби (супрастин, димедрол, дексаметазон). При виникненні надзвичайних ситуацій їх вводять внутрішньом’язово або внутрішньовенно. Тому в аптечку входять шприци різного об’єму та етиловий спирт.

Іноді люди страждають від нападів сильного болю. В такому випадку знадобляться обезболюючі. Ця група препаратів теж входить до складу аптечки невідкладної допомоги. Також в ЗОЗ знадобляться йод та розчин діамантового зеленого.

Обов’язково також в аптечку кладуть письмові рекомендації щодо застосування препаратів, паперовий зошит та ручку, де можна робити важливі примітки.

Як формується аптечка?

В законодавстві України немає чіткого закону стосовно переліку медичних засобів, які повинні бути в аптечці. Тому кожен співробітник медичної установи вирішує самостійно, що туди покласти.

Аптечка невідкладної допомоги завжди включає в себе:

  • анестетики;
  • перев’язувальні матеріали;
  • джгути;
  • рукавички;
  • антигістамінні препарати;
  • жарознижуючі.

Інші засоби кожен медичний працівник підбирає самостійно, враховуючи специфіку своєї діяльності. Але кожен ЗОЗ повинен мати повністю укомплектовану аптечку невідкладної допомоги. Це треба пам’ятати та враховувати перед тим, як відкрити медичний центр в Україні. Її відсутність призводить до втрати ліцензії та штрафи у великому розмірі.

Соцмережі

Exit mobile version