Ліпосакція: Все що потрібно знати про процедуру

Зміст Сховати

Ліпосакція – це хірургічний метод корекції контурів тіла, що передбачає вакуумне видалення скупчень жирової тканини. Це процедура, затребувана в усьому світі. Як за допомогою ліпосакції назавжди придбати струнку фігуру?

Вчені встановили, що у дорослої людини кількість жирових клітин (адипоцитів) формується в дитинстві, згодом це число не змінюється. Таким чином, при збільшенні або зниженні маси тіла, змінюється лише обсяг адипоцитів. Розуміння механізму освіти і поповнення жирових клітин, в майбутньому допоможе вченим створити засіб від ожиріння. Ну, а поки ведуться роботи над вирішенням актуальної проблеми (в світі 1,6 мільярда людей страждають від зайвої ваги), ліпосакція залишається одним з найрадикальніших способів позбавлення від баластного жиру.

Ожиріння у всіх людей проходить однаково?

У медичній практиці існує кілька класифікацій ожиріння:

 • по локалізації відкладень жирових мас;
 • з причин і механізмів розвитку патологічного процесу;
 • за індексом маси тіла (ступеня ожиріння);
 • а також інші системні підходи.

Вивчення причин ожиріння представляє важливість для лікарів, що становлять схеми лікування і реабілітації пацієнтів з даною проблемою.

Генералізована форма ожиріння розвивається при порушенні обміну речовин, викликаному ендокринними захворюваннями, неправильному харчовому поводженні, малорухливому способі життя, під впливом стресових факторів, лікарських терапій (частіше – гормональних). В результаті перерахованих процесів розвивається гіпертрофія (збільшення об’єму) жирових клітин всіх шарів. Подібні патології не усувають за допомогою ліпосакції.

Локальна форма характеризується жировими відкладеннями на певних ділянках тіла і чіткими контурами. Найчастіше такі відкладення спостерігаються на внутрішній і зовнішній частині стегон, в області колін, передньої черевної стінки, під підборіддям. Саме ця форма патології успішно коригується за допомогою ліпосакції.

Чи можна за допомогою ліпосакції назавжди придбати струнку фігуру?

Мета ліпосакції живота, стегон і інших частин тіла – поліпшення естетики фігури шляхом корекції, а зовсім не зменшення ваги. Як буде виглядати ваша фігура надалі – залежить не тільки від зусиль хірурга, але і від способу життя. Незбалансоване харчування, часте переїдання, зловживання алкоголем і висококалорійними продуктами призведе до відкладення жиру на інших ділянках тіла. Лікар допомагає розв’язувати естетичну проблему, а завдання пацієнта – підтримувати досягнутий ефект.

Чи правда, що ліпосакція допомагає досягти ефекту тільки в області живота і стегон?

Таку думку набуло широкого поширення без будь-яких на те підстав. Пластичні хірурги працюють більш ніж з двадцятьма зонами, де скупчуються жирові відкладення: це ділянки рук, плечі, спина, грудна клітка, нижня частина обличчя.

Кожна операція з видалення жиру ретельно продумується з точки зору зміни контурів тіла і можливостей для досягнення бажаного результату. Можна сказати, що цей вид пластичної операції є моделюванням фігури. Дуже важливо, щоб ліпосакцію виконував грамотний фахівець, який може з високою точністю передбачати результат хірургічного втручання. Це – гарантія безпеки і точності медичного прогнозу.

Чи можна поєднувати ліпосакцію з іншими пластичними операціями?

Так, така практика існує, і до неї вдаються багато пацієнтів. При видаленні жиру в ділянці обличчя, шиї і підборіддя можна одночасно провести операцію з підтяжки шкіри, щоб забезпечити виражений ефект омолодження, попередити утворення жиру і складок в цій області. При ліпосакції живота нерідко одночасно проводять абдомінопластику (видаляють обвислі шкірні складки), що значною мірою підсилює естетичний результат.

Можливість проведення поєднаних операцій розглядається хірургом в індивідуальному порядку, з урахуванням віку, масштабу проблеми, комплексу відносних протипоказань. Пацієнт формулює свої побажання, а лікар оцінює можливість і доцільність проведення пластики. Для кожного хірурга головним залишається принцип: «Не нашкодити здоров’ю».

Як визначити, чи можу я звернутися до ліпосакції?

Якщо ви незадоволені зовнішнім виглядом фігури, вас дратують складки на животі, «вдовою горб», відвислий підборіддя і інші дефекти аналогічного характеру – можете сміливо записуватися на консультацію до пластичного хірурга. Вдатися до ліпосакції можуть жінки і чоловіки за умови відповідності наступним вимогам:

 • вік старше 20 років;
 • вага в нормі або вище норми в межах 30%;
 • відсутні хронічні захворювання у важкій формі;
 • шкіра зберегла еластичність

У ліпосакції також потребують люди з жировими складками на тілі, які не зменшуються при фізичних навантаженнях, заняттях спортом, правильне харчування.

В яких випадках хірурги не проводять ліпосакцію? Чи є протипоказання?

Як будь-яка хірургічна операція, ліпосакція має ряд протипоказань, до яких відносяться:

 • хвороби органів кровотворення
 • важкі соматичні захворювання в хронічній формі;
 • ендокринне ожиріння;
 • стоншена, нееластична шкіра;
 • варикозна хвороба (тромбофлебіт);
 • психічні розлади.

Лікарі не призначають операцію з відкачування жиру при значних ризиках погіршення стану здоров’я. Рішення про можливість хірургічного втручання приймається тільки після медичного обстеження.

Наскільки ефективна ліпосакція при подвійному підборідді?

Ліпосакція – дієвий спосіб для усунення жиру в області підборіддя. Грамотно проведена операція допоможе позбутися від згладженого кута між шиєю і підборіддям, відновити чіткість контуру і овалу обличчя. У поєднанні з ліполізом, досягається ефект вираженого ліфтингу внаслідок глибокого і рівномірного прогріву шкіри ,.

Які ризики існують для пацієнтів при ліпосакції?

Фахівці клінік намагаються попередити можливі ускладнення чи негативні реакції, які можуть виникнути після хірургічного втручання. Однак, пацієнтам слід знати про деякі наслідки, щоб не відчувати необгрунтованого занепокоєння. Зокрема, до них відносяться:

 • поява ущільнень в зоні операції (проходять протягом декількох місяців)
 • синці (розсмоктуються протягом місяця);
 • нерівні обриси контурів тіла (як правило, нормальний рельєф шкіри і контури відновлюються самостійно протягом декількох місяців);
 • у пацієнтів з малоеластичною шкірою і масивними жировими «пастками» може обвиснуть шкіра в місцях видалення жиру.

Ризик утворення тромбу існує після будь-якої хірургічної операції.

Скільки жиру можна видалити за одну операцію?

Кількість жиру, що видаляється за одну операцію, становить 2-6 літрів, в залежності від індексу маси тіла, ділянки обробки (черевна стінка, стегна, грудної клітки і т.д.) і деяких інших медичних аспектів.

У багатьох пацієнтів виникає питання: чому не можна видалити більшу кількість жирового аспірата? Відповідь проста: чим більша кількість жиру відкачується – тим більше тканин травмується, що тягне за собою ризик крововтрати вище допустимої норми, руйнування тканин з формуванням продуктів розпаду клітинних і позаклітинних структур. Крім того, зростає навантаження на печінку і нирки, які після операції працюють в посиленому режимі. Все це призводить до затягування терміну реабілітації і загального погіршення самопочуття.

І ще один важливий аспект: перевищення допустимого обсягу видалення жиру призводить до зниження естетичного результату, оскільки шкіра не може скоротитися до необхідного рівня. В результаті, в місцях хірургічного втручання утворюються обвисши складки, під якими помітні нерівності і горбки.

Однак методики в естетичній медицині постійно вдосконалюються, і сьогодні, за допомогою новітніх технологій, вдається збільшити кількість що видаляється жиру. Застосовуючи метод віброліпосакціі,  лікарі за один сеанс видаляють до 9 літрів жирової тканини. Методика передбачає використання спеціального апарату, що передає вібраційні коливання на хірургічні канюлі. В результаті знижується навантаження на руки хірурга, зменшується травмування фіброзної тканини, що і дозволяє збільшити обсяг аспіранта без ризику ускладнень.

Як скоро на місці ліпосакції утворюється новий жир?

Нові жирові клітини на місці проведення ліпосакції не утворюються. Якщо людина набере вагу після пластичної операції – адипоцити  що збереглися розбухнуть і збільшаться в обсязі, що трохи змінить форму, але масивних скупчень жиру можна не побоюватися – вони не виникнуть. Щоб уникнути погіршення естетики фігури, намагайтеся контролювати свою вагу.

Які види ліпосакції застосовують в сучасних медичних центрах?

Ліпосакція – об’єднує назву декількох хірургічних технік, у кожної з яких є власні свідчення та особливості:

Базова, або вакуумна методика:

Розріз жирової тканини інструментальним способом через хірургічні трубки (канюлі), які приєднані до апарата, де створюється негативний тиск. Операція проводиться через кілька невеликих розрізів – не більше 7 мм. Класична (базова) вакуумна ліпосакція застосовується рідко через велику площу травмування тканин і пошкодження судин;

Руйнування жиру вібрацією:

В основі методики лежить вакуумна техніка, ефективність якої підвищується внаслідок використання вібрувального пристрою (компресор або спеціальний вбудований двигун);

Тумесцентна ліпосакція:

Методика передбачає введення фізіологічного розчину, який володіє здатністю руйнувати жирову тканину. Додаткові компоненти: адреналін (звужує судини), лідокаїн (створює знеболювальний ефект). Різновид техніки – водоструминний метод, при якому розчин подається імпульсами і в різних напрямках, руйнуючи жирову клітковину, але не пошкоджуючи судини;

Ультразвукова методика:

Проводиться у два етапи – спочатку вводиться тумесцентний розчин, потім підключається апарат, що генерує ультразвукові хвилі. В результаті двох видів впливів, жир перетворюється в емульгованих рідина, яка легко видаляється з організму;

Радіочастотна ліпосакція:

Жир руйнується за допомогою високочастотних хвиль, що виробляються зовнішнім і внутрішнім електродом. Прогрітий до 40 градусів за Цельсієм жир видаляється через тонку голку, що виключає пошкодження внутрішніх судин;

Лазерна ліпосакція:

Операція проводиться за допомогою порожнистої тонкої голки, всередині якої знаходиться світловод і хірургічна трубка (канюля). Луч діодного лазера руйнує тільки жир, не травмуючи інші тканини. Судини жирової тканини моментально «запаюються» лазером, що запобігає ризику внутрішньої кровотечі. Розплавлений жир видаляється через голку або виводиться природним шляхом – через лімфатичні і кровоносні судини.

Яка з методик вважається максимально безпечною і ефективною?

Досягнутий ефект залежить не тільки від застосовуваної методики, але і від дій пластичного хірурга. Кожна операція в естетичній медицині вимагає найвищої майстерності, заснованого на професійних знаннях, особистих здібностях, практичному досвіді.

Якщо ж говорити про методики (окремо від мистецтва хірургії), то у лазерної ліпосакції є очевидні переваги: це найбільш безпечна, безкровна, ефективна технологія, після якої максимально швидко з’являється естетичний результат. Вплив лазера стимулює утворення колагенових волокон, що відповідають за пружність шкірних покривів. Шкіра виглядає підтягнутою і здоровою. Доданий лазер можна використовувати як окремо, так і в поєднанні з тумесцентною або водоструминної ліпосакції, що ще більше підсилює ефективність оперативного втручання.

Не випадково саме лазерна ліпосакція є основою принципово нової системи омолодження і моделювання тіла (ліпоскульптура), розробленої вченими Світової Асоціації пластичних хірургів.

У клініках лазерна ліпосакція – одна з найбільш популярних послуг, попри досить високу ціну процедури. Це пов’язано і з підвищенням уваги сучасних людей до естетики тіла, і з комфортними умовами в клініці, і з високою швидкістю попереднього обстеження (підготовки) до операції, а також з мінімальними побічними реакціями надалі.

Після ліпосакції залишився шрам. Чи можна позбутися від дефекту?

Так можна. У клініках проводять лазерне шліфування, за допомогою якої вирівнюється рельєф шкіри Для повного позбавлення від вади потрібно пройти курс процедур або операцію по видаленню рубця (якщо він дуже широкий).

Як проходить період відновлення після ліпосакції?

Перші 10 днів після операції пацієнт носить медичний трикотаж з певним типом компресії (його вибирає лікар). У цей період не можна відвідувати сауну, басейн, СПА-комплекс, тренажерний зал. На двадцятий день починаються заняття ЛФК з поступовим збільшенням навантажень – це необхідно для відновлення тонусу м’язів і пружності шкіри Програма складається персонально для кожного пацієнта, з урахуванням комплексу індивідуальних чинників.

Як мені позбутися шраму після пластики живота?

Шляхом серії лазерних шліфувань або за допомогою повторного висічення рубця (якщо він дуже широкий).

Таким чином, лазерна ліпосакція – найпрогресивніший і безпечний метод видалення жирової тканини, після застосування якого досягається кращий естетичний результат, не потрібно тривала реабілітація і радикальна корекція способу життя.

Під час процедури відсутні крововтрати, до мінімуму знижений ризик зовнішнього інфікування, а крім того, методика поєднується з іншими видами ліпосакції і омолоджують процедурами.

Соцмережі

Exit mobile version