Збільшення губ: що потрібно знати про процедуру

Зміст Сховати

Красиві пухкі губи можуть змінити зовнішність і зробити обличчя молодшим та гарнішим, тому не дивно, що багато дівчат намагаються скоригувати їх форму та об’єм. У хід йдуть різні прийоми – від макіяжу до масажерів, – але найпростішим і найбезпечнішим способом домогтися потрібного ефекту є процедура збільшення губ.

Така маніпуляція виконується у спеціалізованих центрах косметології із застосуванням філерів на основі гіалуронової кислоти. Процедура має свої особливості, показання та рекомендації після проведення. Якщо шукаєте кваліфікованого фахівця, рекомендуємо звернутися до косметологічного центру LASERGOOD, детальніше за посиланням: https://lasergood.com.ua/ru/konturna-plastika-gub.

Давайте розбиратися у всіх нюансах контурної пластики губ.

Що не можна робити перед збільшенням губ?

Багато клієнток перед процедурою забувають дотримуватися необхідних рекомендацій, а це може спричинити різні побічні ефекти і вплинути на остаточний результат.

Тому вкрай важливо дотримуватися таких правил:

 • За тиждень до сеансу відмовитися від солярію та пляжу.
 • У день процедури не пити кави та препарати, що містять кофеїн.
 • Утримуватись від алкоголю приблизно за 48 годин до збільшення.
 • Скасувати прийом антибіотиків та ліків, що впливають на згортання крові (наприклад, ібупрофену та аспірину).
 • Не палити в день процедури.
 • Не пити гарячі напої протягом 12 годин до відвідин косметолога.
 • На 3-5 днів відмовитися від щільного макіяжу, оскільки він може спровокувати запальний процес.
 • Не використовувати пілінги та процедури, що травмують, для області губ приблизно за 5–7 днів до відвідування косметологічного центру.
 • На якийсь час виключити з раціону солону, копчену та гостру їжу, яка може спровокувати затримку рідини в тканинах.
 • Не чіпати і не облизувати губи, щоб уникнути їх лущення та утворення тріщин.
 • Відмовитись від інтенсивного масажу обличчя.

Після контурної пластики ці рекомендації слід доповнити таким:

 • Не споживати насіння, горіхи, тверду їжу, яка може травмувати губи.
 • Не спати на животі обличчям у подушку протягом 1–2 тижнів.
 • Не займатися спортом та інтенсивними фізичними навантаженнями протягом 2–3 днів.
 • Не робити перманентний макіяж губ у перші місяці після процедури, оскільки після виведення гіалуронової кислоти з тканин може виникнути асиметрія.

Що робити з кулькою, якщо вона виникла після процедури?

Багато клієнток після процедури стикаються з появою ущільнень, «кульок» у губах. Найчастіше панікувати не варто, оскільки це виникає з низки причин:

 • Використання щільного філлера – навіть при правильному введенні такого препарату спочатку після ін’єкцій будуть промацуватись грудки.
 • Індивідуальні особливості. У перші дні у деяких пацієнток дійсно спостерігаються тверді і нерівні губи. Проте оцінити результат важко, оскільки набряк ще не спав. Найкраще почекати кілька днів до того, поки губи не набудуть нормальних розмірів. Прискорити процес усунення кульки допоможе масаж – однак робити його самостійно не варто, краще звернутися до косметолога.

Якщо ви зіткнулися із проблемою щільних губ після збільшення і у вас є такі симптоми, то радимо додатково проконсультуватися зі своїм лікарем-косметологом:

 • Скупчення гелю під шкірою помітне візуально.
 • Деформація окремих ділянок губ.
 • Виражена асиметрія, яка лише збільшується.
 • Білі кульки на слизовій оболонці через кілька днів після процедури.

Чи небезпечний набряк після контурної пластики губ?

Припухлість відразу після процедури – це цілком нормальна реакція збільшення філлерами. Виникає вона через травмування тканин на момент введення препаратів.

Гіалуронова кислота є полісахаридом, який має великі молекули. За рахунок цього забезпечуються гідрофільні властивості речовини, тобто здатність притягувати та утримувати воду. Спочатку після введення філер з гіалуроновою кислотою просто не встигає рівномірно розподілитися під шкірою, відбувається накопичення рідини, через що губи стають більші.

Щоб зменшити набряк та полегшити стан, можна прикладати кубик льоду, загорнутий у марлю. Дозволено наносити рекомендовані косметологом мазі та креми, а також сонцезахисні засоби.

Набряк після сеансу може спостерігатися до 7 днів. Насторожити слід, якщо цей побічний ефект супроводжується підвищенням температури тіла, ущільненнями та гематомами.

Якщо набряклі губи спостерігаються протягом 2-3 тижнів після збільшення, це повинно насторожити. Варто звернутися за консультацією до косметолога, щоб зрозуміти, чи це нормальна реакція вашого організму, чи існує пряма загроза здоров’ю.

Синці після процедури

Частим побічним ефектом після збільшення губ є синці. Як правило, вони виникають у місцях введення філера. Така реакція також вважається нормальною, оскільки шкіра на губах особливо чутлива та ніжна.

У момент проникнення голки у м’які тканини відбувається пошкодження судин та капілярів. Через це простір між клітинами заповнюється кров’ю, у результаті змінюється відтінок на пошкодженій ділянці.

На появу синців може вплинути використання анестетика під час процедури, а також недавній прийом риб’ячого жиру, вітаміну Е та болезаспокійливих препаратів.

Насторожити слід, якщо синець після процедури не проходить протягом 5-7 днів. В цьому випадку краще звернутися за консультацією косметолога.

Якщо під час збільшення губ зачеплена велика судина і занесена інфекція, то синець тільки збільшуватиметься. Така реакція може бути небезпечною, тому відкладати візит до лікаря в жодному разі не можна.

Асиметрія після збільшення форми

У деяких клієнток після проходження набряку губ виявляється асиметрія форми. Вона виникає через нерівномірний розподіл філера в тканинах. Причин цього дуже багато – найчастіше проблеми пов’язані з порушенням обмежень після процедури.

Наприклад, асиметрія може стати наслідком вживання алкоголю, який сприяє розширенню судин та викликає набряклість тканин, самостійного масажу губ або травмування тканин. Також не варто забувати про індивідуальну реакцію на препарати.

Що робити у такому разі? Знадобиться огляд лікаря-косметолога. Майже завжди асиметрія губ легко піддається корекції: достатньо «підколоти» філер у проблемні місця, щоб зробити форму красивою та симетричною.

Як робити масаж під час реабілітації?

Перед збільшенням губ масаж робити не варто, а ось після навіть потрібно. Однак існує низка правил та обмежень щодо такої процедури.

Починати масаж можна на четвертий день після ін’єкцій (за умови, що набряк спав). В ідеалі проводити маніпуляцію повинен косметолог, оскільки він знає, як правильно розподілити філер під шкірою та уникнути появи асиметрії.

Варто розуміти, що це буде потрібно далеко не всім клієнткам, і найкраще, якщо таку процедуру виконає косметолог.

Масажувати губи краще за наявності наступних факторів:

 • Використання анестетиків під час ін’єкцій.
 • Утворенняа горбків та кульок.
 • Введення великого об’єма філера.

Масаж губ після збільшення правильно робити легкими рухами подушечками пальців. Найкраще підходять кругові рухи, які сприяють розсмоктуванню синців та набряків. Після процедури варто нанести на губи зволожуючий крем або гель, також можна скористатися олією з персикових кісточок. Воно непогано зволожує шкіру і запобігає набряклості.

Що робити, якщо після збільшення болять губи?

Больові відчуття після ін’єкцій – нормальне явище. Як правило, неприємні симптоми зберігаються протягом 2-4 днів, багато що залежить від індивідуальних особливостей та больового порога клієнтки.

Для того, щоб зменшити болючість, ви можете прикладати охолоджені компреси. Також допустиме застосування знеболюючих препаратів та кремів.

Насторожити слід, якщо:

 • Біль різкий, розпираючого характеру.
 • Після прийому знеболювального неприємні симптоми зберігаються.
 • Через 4-5 днів після процедури біль не зник.
 • Є запалення загального характеру.

У цих випадках краще звернутися за допомогою до лікаря-косметолога. Фахівець допоможе зрозуміти причину ваших симптомів та при необхідності призначить потрібне лікування.

Чи можна пити алкоголь до та після сеансу?

Алкоголь перед збільшенням губ – одне з основних протипоказань. Крім того, що він негативно впливає на організм, він може спровокувати набряклість. Є ще одна причина відмовитися від алкоголю перед процедурою: при взаємодії з гіалуроновою кислотою з філерів його згубний вплив на організм посилюється в рази. Відбувається таке:

 • Гіалуронова кислота починає руйнуватися, перетворюючись на міжклітинну рідину та всмоктуючись у тканині.
 • Під час вживання алкоголю підвищується артеріальний тиск. Це сприяє розширенню судин, що спровокує набряки та гематоми після виконання ін’єкцій.
 • Алкоголь провокує сухість та зневоднення шкіри, тому в місцях введення філерів утворюються скоринки. Вони можуть розтріскатися, що спричинить розвиток інфекції.
 • Препарати на основі гіалуронової кислоти є безпечними для організму, проте це не виключає появи алергії або побічних ефектів після їх введення. А алкоголь – це зайве навантаження на організм, яке може посилити ситуацію.

Краще не пити алкоголь за 2 дні до процедури, у тому числі обмеження поширюється і на слабоалкогольні напої. Поставтеся до цієї рекомендації серйозно, щоб не нашкодити здоров’ю.

Багатьох цікавить, чому не можна пити алкоголь після збільшення губ, адже процедура вже виконана, що може статися? Алкоголь затримує рідину в тканинах, а це провокує непотрібну набряклість. Повне загоєння тканин після ін’єкцій триватиме приблизно 5-7 днів, а вживання алкоголю в цей період збільшить ризик побічних ефектів, ін’єкцій та набряків. Отже, якщо не хочете зіткнутися з неприємними наслідками, виключіть прийом будь-яких алкогольних напоїв.

Чим мазати губи після контурної пластики?

Якщо ви хочете прискорити реабілітацію після процедури, то можна використовувати спеціальні загоєння мазі і креми. Найчастіше лікарі рекомендують засоби на кшталт “Бепантена”, “Траумеля” або “Солкосерила”. Якщо на губах є гематоми, можна наносити «Троксевазин» і схожі засоби.

Найкраще, якщо ви скористаєтеся рекомендаціями лікаря і використовуватимете мазі, які вам порадили. Самостійно підбирати собі препарати не варто.

Коли можна скористатися помадою?

Багатьох клієнток цікавить, коли можна фарбувати губи після збільшення. Як правило, рекомендується почекати 1-2 дні. Однак якщо у вас спостерігається сильна набряклість або болючість, а також є синці та помітні сліди від уколів, то радимо почекати з макіяжем. В цьому випадку варто наносити загоюючи мазі та спеціальні креми. А помаду ви зможете використати приблизно через 5–7 днів, коли зникнуть побічні ефекти.

Чому не можна пити каву перед збільшенням губ?

Справа в тому, що кава підвищує тиск, а також посилює кровообіг у тканинах. Внаслідок цього під час ін’єкцій може виникнути сильна кровотеча.

Щоб уникнути подібних неприємностей, радимо дотримуватися всіх рекомендацій перед процедурою і не пити каву, алкоголь, енергетики та різноманітні гарячі напої.

Чи дозволено пити знеболювальне?

Після збільшення губ (аугментація губ) можна пити знеболювальне, більше того, такі препарати допоможуть усунути неприємні відчуття та дискомфорт. Проте варто пам’ятати, що підійдуть далеко не всі препарати. Наприклад, не варто пити ібупрофен або аспірин, які впливають на згортання крові та можуть спровокувати появу нових гематом. Якщо ви приймаєте курс таких медикаментів, радимо відкласти контурну пластику або зробити перерву в прийомі ліків.

Чи можна палити після збільшення губ?

Від куріння після процедури також варто відмовитись. І справа тут зовсім не в тому, що тютюн може контактувати зі шкірою губ, а в тому, що нікотин звужує судини і тим самим впливає на кровообіг.

Через це може сповільнитися лімфострум, що викличе сильну набряклість і навіть болючість. Регенерація тканин сповільниться, а введені філери швидше перероблятимуться клітинами організму. В результаті ефект після процедури триватиме набагато менше. Найкраще не курити протягом 1-2 днів після процедури.

Чи можна займатися спортом після корекції форми?

Серйозні фізичні навантаження після введення філерів під забороною. Стосується це силових та кардіотренувань, плавання в басейні, танців та будь-яких інших навантажень. Особливо важливо дотримуватися цього правила в перші 2-3 дні. А краще – обмежити спорт на 5–7 днів.

Чому це так важливо? Справа в тому, що силові тренування після збільшення губ прискорять кровообіг, що може спровокувати міграцію філерів та інші неприємні побічні ефекти.

Найкраще дізнатися у свого косметолога, коли вам можна буде розпочати тренування. Лікар врахує ваші індивідуальні особливості та допоможе вибрати оптимальний час для повернення до колишнього способу життя.

Відчуття після збільшення губ

У перші дні після введення філлера губи можуть трохи боліти, також у багатьох клієнток спостерігається стягнутість та оніміння шкіри. Наступного дня з’являється максимальний набряк, який зберігається протягом 3-7 днів. У цей період може спостерігатися дискомфорт під час їжі або спілкування.

Важливо! Після сеансу ретельно дотримуйтесь всіх рекомендацій косметолога, це дозволить скоротити період реабілітації і досягти рівномірного розподілу філерів у тканинах.

Ознаками того, що губи повністю загоїлися, є таке:

 • Тканини стають м’якими, філери рівномірно розподіляються.
 • Повністю зникає набряклість.
 • Пропадають грудочки та кульки.
 • Губи стають природними на дотик, препарат абсолютно не відчувається.

Як правило, вже через тиждень зникають практично всі неприємні симптоми, а повністю препарат «укладається» протягом місяця.

Коли зменшуються губи після корекції?

Набряк може триматися до 7 днів, залежно від індивідуальної реакції організму. Як правило, вже на 2-3 день помітне зменшення набряклості та практично повне зникнення побічних ефектів.

Остаточний результат контурної пластики можна оцінити через 7-14 днів. Протримається ефект у середньому до 1 року – тривалість результату залежить від виду та кількості введеного гелю, індивідуальних особливостей та форми губ.

Чи можна цілуватися після збільшення губ?

Можна, але не раніше, ніж за 3–4 дні. Через присутність набряку, гематом та невелике запалення під час поцілунків може виникнути болючість. Крім цього, є ризик зміщення філерів, інфікування тканин та тривалої реабілітації. Тому радимо дочекатися відновлення області губ.

Чи можна засмагати на сонці?

Від відвідування пляжів та будь-яких сонячних ванн також доведеться відмовитися. Вся справа у впливі ультрафіолетових променів на чутливу шкіру губ.

Якщо перебування на сонці не уникнути, то нанесіть спеціальний сонцезахисний крем. Він допоможе уникнути неприємних наслідків.

Чи можна колоти губи під час вагітності?

Вагітність – одне з протипоказань для контурної пластики, тому на період виношування дитини доведеться відмовитися від подібної маніпуляції.

Філери не проникають у кров, тому не можуть вплинути на роботу внутрішніх органів. Однак під час вагітності в організмі відбуваються серйозні гормональні зміни, через що не можна передбачити, якою буде реакція на збільшення. Будь-який косметолог скаже, що потрібно дочекатися закінчення вагітності та завершення лактації.

Чи обов’язково робити корекцію?

Додаткова корекція може бути потрібна через 2-4 тижні після введення філерів. Це необхідно у тих випадках, коли за 1 сеанс не вдалося усунути сильну асиметрію або отриманий об’єм губ вийшов недостатнім. Якщо результат першої процедури вас повністю влаштовує, корекція не потрібна.

Сподіваємося, що тепер ви знаєте практично все про процедуру збільшення губ за допомогою філерів.

Соцмережі