Як позбутися алергій на метал?

Ви любите ювелірні прикраси та з задоволенням їх носите. Це ніколи не доставляло вам дискомфорту і неприємних відчуттів. Все було прекрасно до певного моменту. Одного разу ви помітили, що на тілі червоною смугою горить слід від улюбленого аксесуара. Шкіра там запалилася, почала лущиться і свербіти. Ви дивуєтеся і ставите одвічними питаннями: що робити та хто винен …

Знайома історія? Значить ви, можливо, увійшли в 10% жителів нашої планети, у яких існує алергія на метали. Ні в якому разі не поспішайте засмучуватися і переживати.

«Металевий» чи дерматит?

Почервоніння, висип, свербіж, лущення, пухирі, що мокнуть корости, набряки, припухлість – все це може з’явитися на вашому тілі в місці, де метал стикався зі шкірою. Тобто, на шиї від ланцюжка, на зап’ясті від браслета, на пальці від кільця, на грудях від кулона, на животі від пряжки ременя, в місці проколу від пірсингу або на мочках вух від сережок, а також від будь-яких замків і застібок. І це далеко не весь перелік проявів, супутніх хвороб. Алергія може супроводжуватися підвищенням температури, мінливим настроєм, загальним відчуттям втоми та швидкою стомлюваністю.

Однак, не варто відразу звинувачувати саме прикраси. Алерген міг потрапити в організм з їжею, повітрям або будь-яким іншим способом. Ви цього могли навіть не помітити або просто не надали значення. Встановити істину допоможе простий тест.

Зніміть прикрасу, і не носіть, поки симптоми повністю не зникнуть. Потім знову надіньте, але при цьому стежте за своїми відчуттями та станом шкірного покриву. Якщо роздратування з’явиться, результат буде очевидним. Хоча, для 100% впевненості, краще звернутися до фахівців.

Механізм прояви

Багато людей, зрозумівши, що у них на тілі з’явилася реакція на улюблену прикрасу, не можуть в це повірити. Вони роками нічого не відчували, і уявити не могли, що події будуть розвиватися подібним чином.

Вся річ у тім, що алергія на метали – досить підступна недуга. Має, так званий, накопичувальний ефект.

Ви носите прикраси, вони постійно стикаються зі шкірою протягом тривалого часу. У цей момент метал виділяє іони, які через епідерміс потрапляють всередину. Там вони впливають на клітини, змінюючи їх. Організм сприймає цей вплив як небезпечне і починає атакувати ворога. Чим частіше й інтенсивніше ви зустрічаєтеся з алергеном, тим більш вираженою буде відповідна реакція. Раптовість появи висипань може бути спровокована ще й ослабленням імунної системи після перенесених захворювань або сильних стресів.

Індивідуальна непереносність

Мало хто знає, що на дорогоцінні метали в чистому вигляді алергії не існує. Але в ювелірні вироби, для додання їм твердості та здатності тримати форму, додають компоненти, які можуть бути небезпечні. Це нікель, хром, кобальт, цинк, мідь і навіть алюміній. В першу чергу тут мова йде про золоті та срібні прикраси. Так перші містять 58,5% чистого металу, яка здатна від природи викликати імунну відповідь, другі – 92,5% відповідно. Інша частина сплаву може складатися з чого завгодно. Це вже на совісті виробника.

Найбільшу небезпеку становить саме нікель. При попаданні в організм дорослої людини понад 6 мкг / л (мікрограм на літр) цього металу виникнення роздратування неминуче. Найбільш часто від цього страждають люди, які мають спадкову непереносність або генетичну схильність до алергій. До того ж в групі ризику жителі мегаполісів, а також промислових міст і районів, де рівень забруднення навколишнього середовища досить високий.

Як це не сумно, але без нікелю, в більшості своїй, не обходиться випуск ювелірних прикрас. Однак, в кожному правилі є винятки. І ми знаємо які. Це – вироби з платини.

Платина – гіпоалергенні розв’язання проблеми

Прикраси з платини – чемпіони за вмістом чистого металу. Там його 95%. Ні про яке нікелі або інші елементи, здатних завдати шкоди організму, і мови не йде.

Платина і метали платинової групи від природи володіють гіпоалергенними властивостями. Цей факт давно відомий, ще з моменту детального вивчення їх як елементів хімічній таблиці.

Платинові прикраси підійдуть навіть для самої чутливої шкіри. Подарують відчуття комфорту і безпеки. Вам не доведеться думати, що в один прекрасний день носіння улюбленого кільця або кольє стане неможливим. Прикраси з платини ви сміливо можете купувати навіть для своїх дітей.

Наприклад, хрестик з цього металу, ніколи не викличе висипань на ніжній шкірі малюка. Для дівчаток, яким належить проколювати вуха, ідеально підійдуть платинові сережки. Їх можна буде всунути відразу після процедури. Це, до того ж посприяє швидкому загоєнню.

Рецепт від професіоналів

Підбиваючи підсумки нашої розмови скажімо прямо. За великим рахунком ніхто не застрахований від появи алергії на ювелірні прикраси.

Слід пам’ятати, що лікування від цього захворювання не існує. Швидше за все лікар вам просто порекомендує уникати контакту з дратівливими металами, і відповідно, будь-якими виробами, їх що містять.

Якщо все-таки алергія такого роду дісталася до вас, але ви абсолютно не бажаєте відмовлятися від дорогоцінних аксесуарів, єдиним вашим порятунком будуть платинові вироби.

Соцмережі

Exit mobile version