Дрібноклітинний рак легень

Дрібноклітинний рак легень (ДРЛ) – це злоякісна пухлина, яка швидко поширюється і часто дає метастази в лімфатичні вузли та інші органи тіла. На момент постановки діагнозу рак зазвичай поширюється за межі легені і вважається системним захворюванням. На ДРЛ припадає менш ніж 15% усіх випадків захворювання на рак легенів.

Цей вид раку легені зазвичай пов’язаний із курінням, більшість людей, у яких розвивається ДРЛ, є курцями (або курили раніше). Також цей вид пухлини може бути спричинений впливом радону, азбесту та інших шкідливих речовин.

Постановка діагнозу

Дрібноклітинний рак легені стадіюється інакше, ніж інші види раку легень. Лікарі класифікують захворювання як локальне або поширене. Це допомагає їм вибрати найкращий варіант протипухлинної терапії.

  • Локалізована стадія – рак міститься в одній легені та може бути в прилеглій ділянці на тому ж боці грудної клітки або в сусідніх лімфатичних вузлах.
  • Поширена стадія – рак поширився за межі легені в прилеглі області або на інші ділянки тіла.

Крім того, для точнішого розуміння характеру захворювання онкологи використовують систему стадіювання TNM, яка націлена на опис ступеня поширення раку в тканинах і органах людини. Вона ґрунтується на трьох параметрах:

  • T – описує розмір первинної пухлини та її інвазію в прилеглі тканини.
  • N – описує наявність або відсутність метастазів у прилеглих лімфатичних вузлах.
  • M – описує наявність або відсутність метастазів у віддалених органах і тканинах.

Цю систему використовують для визначення прогнозу, вибору лікування та оцінки результатів лікування.

Лікування дрібноклітинного раку легені

  • Хімієтерапія – використовує ліки для знищення ракових клітин. Більшість препаратів вводиться внутрішньовенно, але деякі можна приймати у вигляді таблеток. Після приймання препаратів кілька днів або тижнів триває період відновлення. Це може бути один препарат або їх комбінація, також ліки можуть поєднуватись з іншими методами лікування, такими як імунотерапія, променева терапія або таргетна терапія. Хімієтерапія та опромінення можуть бути призначені в різні дні.
  • Імунотерапія – метод лікування раку, який використовує природні захисні механізми організму – імунну систему, для визначення і знищення ракових клітин. Імунотерапевтичні препарати, що використовуються для лікування раку легень, називаються інгібіторами контрольних точок і вводяться у вену. Препарат вибирають залежно від тестів біомаркерів, загального стану здоров’я та уподобань.
  • Радіотерапія – опромінення слід використовувати одночасно з хімієтерапією. Ця форма опромінення може завадити поширенню раку в мозок, що доволі часто відбувається при ДРЛ.
  • Хімієпроменева терапія –  комбінація хімієтерапії та променевої терапії. Вона може бути більш ефективна, ніж кожен із цих методів окремо, при лікуванні локальної стадії ДРЛ.

ДРЛ локалізованої стадії

Лікарі використовують хімієтерапію та опромінення для лікування обмеженої стадії ДРЛ. Хірургія використовується рідко, але може бути варіантом, коли рак виявлено на ранній стадії.

Поширена стадія ДРЛ

Лікування, ймовірно, включатиме імунотерапію і хімієтерапію. Їх часто застосовують одночасно.   Опромінення також може бути використане.

Отримати всю необхідну медичну допомогу при дрібноклітинному раку легені ви можете в Лікарні ізраїльської онкології LISOD у Києві.

Соцмережі

Exit mobile version