Чим небезпечний пластиковий посуд?

Пластиковий посуд з’явився в Україні досить давно. Ці вироби виявилися дуже зручними в побуті, тому вони відразу ж набули неабиякої популярності. Посуд із пластику настільки щільно увійшов в життя сучасних людей, що багато хто навіть не знають, що робили б без цих виробів.

Весь пластиковий посуд ділиться на два види. Перший вид призначений для багаторазового використання. Як правило, це контейнери різних форм і розмірів з щільного пластику. Такі контейнери використовують для тривалого або короткочасного зберігання продуктів – супів, салатів, других страв і десертів.

Другий вид посуду виробляють з дуже тонкого, кольорового або прозорого пластика. Ці вироби призначені для одноразового використання. До них відносяться всілякі тарілки, стаканчики, вилки, ложки, келихи, ножі та багато інших предметів. Цей посуд дуже компактний, не займає багато місця, не б’ється, має малу вагу, а найголовніше, коштує дуже дешево. Його часто використовують при виїздах на пікнік або дачу, для корпоративів і звичайних вечірок на дому. Одноразовий посуд коштує дешево, що його можна викинути без жалю відразу ж після використання.

Так, весь пластиковий посуд дуже зручний і комфортний, але так чи він безпечний? Недарма, мудрі люди говорять про те, що ворог може перебувати десь зовсім поруч, причому, людина може і не розпізнати його. Цим ворогом може виявитися і пластиковий посуд, до якого багато хто звик. Але, чим може бути небезпечний посуд із пластику?

Почнемо з того, що будь-який пластик, навіть найякісніший, є продуктом нафтопереробки. При взаємодії з кислотами і при високих температурах пластикові вироби можуть виділяти в навколишнє середовище або їжу небезпечні речовини, які, при попаданні в організм людини, можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю.

Вчені вже давно виявили, що в пластиковому посуді містяться агресивні речовини, які активізуються при певних умовах. Вже досить багато з’являлося статей і передач на цю тему. Однак, більшість людей, чомусь продовжує активно використовувати цей посуд для розігрівання продуктів або зберігання їжі, в якій містяться кислоти, наприклад, оцтова, фруктова і т. д. Так, кислоти у великій кількості містяться в майонезі, борщі, супі і овочевих салатах. Нерідкі випадки, коли господині викладали в пластикові контейнери ще неостиглу їжу для зберігання. За досить короткий період часу з пластикового виробу в гарячий продукт харчування переходять небезпечні речовини, які потім надходять в організм.

Не можна не сказати кілька слів про одноразовий посуд, яка продається повсюдно. Іноді ці вироби виробляють на підпільних підприємствах, де абсолютно відсутній будь-який контроль над виготовленням цих товарів. Такі вироби теж можуть завдати непоправної шкоди людському здоров’ю. До складу виробів із пластику низької якості входять полімерні речовини, які виділяють токсичні речовини в повітря. Ці речовини мають неприємний запах і дуже небезпечні, тому вдихати їх дуже шкідливо. Ще небезпечніше вживати ту їжу, яка навіть короткий час містилася в такому посуді низької якості. Всі шкідливі речовини швидко потрапляють в їжу, а потім в організм людини. При регулярному використанні посуду низькопробного пластику погіршується загальне самопочуття, з’являються постійні головні болі і тривка слабкість. Згодом можуть з’явитися напади бронхіальної астми, сильні алергічні реакції, а також онкологічні захворювання.

Крім цього, тайванські вчені виявили ще одну небезпечну речовину – меламін, який виділяється із пластику при нагріванні. Ця речовина, при попаданні в організм, може привести до розвитку каменів в нирках.

Ще однією небезпечною речовиною є стирол. Найбільшу небезпеку він представляє для жінок. Справа в тому, що ця хімічна речовина може накопичуватися в життєво важливих органах, наприклад, в надниркових залозах, викликаючи серйозні порушення в їх роботі. Подібні порушення можуть вплинути на гормональний фон, рівень жіночого гормону естрогену сильно знижується, в той час, як рівень тестостерону (чоловічого гормону) підвищується. Це призводить до певних змін в жіночому організмі, наприклад, оволосіння за чоловічим типом і безпліддя.

При нагріванні з пластика виділяються фталати, які представляють собою складні ефіри фталієвої кислоти. Ці речовини можуть мати негативний вплив на гормональний фон чоловіків, які люблять випити алкогольні напої з пластикових стаканчиків і поїсти гарячої їжі з відповідних тарілочок. В організмі чоловіків, під впливом фталатів, підвищується рівень гормону естрогену і сильно знижується рівень тестостерону.

На незміцнілий дитячий організм пластиковий посуд може взагалі надати згубну дію. Багато батьків часто дивуються з того, чому їх діти часто страждають алергією та астмою, але відповіді на це питання можна знайти на кухні серед пластикових стаканчиків, тарілок і контейнерів.

У пластиковому посуді міститься і ще одна дуже небезпечна речовина бісефенол-А. Ця хімічна речовина негативно впливає на дитячу психіку і викликає у хлопчиків рак простати.

Яким чином можна уникати всіх цих неприємностей і небезпек? В першу чергу, слід скоротити до мінімуму використання пластикового посуду будь-якої якості. Одноразовий посуд з легкого пластика можна замінити тарілками і стаканчиками з більш екологічного матеріалу – картону. У побуті ж, рекомендується повністю відмовитися від посуду з пластику. Їжу в мікрохвильовій печі можна розігрівати в посуді з загартованого скла або кераміки. Якщо дуже складно відмовитися від пластикових контейнерів, то для зменшення небезпеки, перед їх використанням необхідно гарненько охолодити готові продукти харчування. Крім цього, в таких контейнерах вкрай не бажано зберігати майонези, супи, салати та інші продукти, що містять оцет або кислоти.

Соцмережі

Exit mobile version