7 б’юті-процедур, яким пластичні хірурги кажуть «ні»

Багато хто мріє залишатися молодими, стрункими і красивими якомога довше. Б’юті-індустрія пропонує численні способи, які дозволяють цього домогтися. Але деякі з цих процедур можуть бути небезпечні для здоров’я. Розповімо про 7 б’юті-процедури, які не радять робити пластичні хірурги.

1. Силіконові імплантати в вилиці

Багато стандартів краси активно нам нав’язують. Високі вилиці – один з таких стандартів. Домогтися «модних» скул можна за допомогою імплантатів, які вставляють під місцевою або загальною анестезією через ротову порожнину або нижню повіку. У такої процедури є серйозний недолік: після установки імплантату особа може сильно змінитися, імплантат може бути помітним.

Скорегувати вилиці можна за допомогою філерів, тобто наповнювачів, наприклад, гіалуронових. Це більш безпечний спосіб боротьби з віковими змінами при деформаційному типі старіння обличчя, коли відбувається опущення м’яких тканин, що проявляється брилями і носогубними складки.

Відтворити обсяг, тобто підняти середню частину обличчя, можна філерами на основі гіалуронової кислоти. Головна їхня перевага перед імплантатами – вони біорозкладні, тобто розсмоктуються з часом. Це особливо важливо, якщо результат не влаштує.

2. Ліпосакція

Ліпосакція – методика локального видалення надлишків жиру з живота, спини, стегон, обличчя. У ліпосакції є ряд недоліків.

По-перше, це серйозна хірургічна операція, яку проводять під наркозом. По-друге, через велику травматичність тканин вона вимагає тривалого відновного періоду. Крім того, після процедури можливе виникнення фіброзу – ущільнення тканин, яке проявляється нерівним рельєфом шкіри, як при целюліті, горбками, які довго і важко розсмоктуються. Ліпосакція в зрілому віці, коли значно зменшується кількість еластину в шкірі, може привести до обвисання шкіри.

Важливо і те, що ця процедура вимагає підтримки постійної ваги, а тому її не можна вважати засобом боротьби з ожирінням. Якщо після процедури людина буде худнути або поправлятися, в місцях, де видалений жир, можуть утворитися западини, через що фігура деформується.

Які альтернативи ліпосакції пропонує естетична медицина сьогодні? Наприклад, радіочастотна ліпосакція, яка допомагає і розщеплювати жир, і підтягувати шкіру.

3. Нитяна підтяжка сідниць (філаменліфтинг)

Нитяні підтяжки сідниць – процедура тривала, оскільки для вираженого ефекту необхідно вживити в тканини кілька сотень ниток. Після процедури доведеться відмовитися від активних фізичних навантажень, масажів в області сідниць, теплових процедур. Більш того, після філаменліфтингу не можна тривалий час сидіти, особливо на жорсткому. І хоча клініки краси обіцяють, що результат протримається до 4 років, в реальності він зберігається близько півроку. З цього виходить, що це складна, дорога, але малоефективна процедура.

Рідкий силікон і поліакріламідний гель, його близький аналог, вже не використовують для корекції тих чи інших ділянок тіла, наприклад, губ. Завдяки біополімерному гелю результат довговічний, але це єдина його гідність. Ці синтетичні препарати мають властивість мігрувати в сусідні тканини, вони не розсмоктуються, можуть викликати фіброз, отримати хороший результат складно, а побічних ефектів занадто багато.

Факт!

Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) вважає введення рідкого силікону без захисної оболонки небезпечним для збільшення тканин в тілі. В Євросоюзі корекція губ біополімерами заборонена законодавчо.

При цьому не треба плутати рідкий силікон і силіконові імплантати – останні забезпечені оболонкою, а тому безпечні для використання.

Замість ін’єкцій силікону сьогодні використовують препарати на основі гіалуронової кислоти, які повністю розсмоктуються з часом. Крім того, гіалуронова кислота – «рідний» для організму компонент, який міститься в тканинах, а тому на нього вкрай рідко виникають алергічні реакції.

5. Бразильський ліфтинг

Увага ЗМІ до значних форм Дженніфер Лопес і Кім Кардашьян призвело до зростання популярності процедур щодо збільшення розміру сідниць. Бразильський ліфтинг – процедура, в ході якої власний жир пацієнта викачують з однієї частини тіла і вводять в сідниці для їх збільшення. Таким чином, це одночасно і ліпосакція, і переміщення відкоченої жирової тканини.

Марк Пасифіко, пластичний хірург, вважає, що в цілому ця процедура набагато безпечніша, ніж збільшення сідниць за допомогою імплантатів, оскільки існує великий ризик того, що вони зрушаться або перекинуться і почнуть тиснути на нерви, які ведуть в стегна і ноги. Однак і бразильський ліфтинг пов’язаний з ризиками.

Так, згідно з доктором Пасифіко, найбільший ризик пов’язаний з можливим некрозом жирових клітин, коли повторно введений в тіло жир відмирає. Жир може піти буграми, може початися зараження.

6. Видалення грудок Біша

Грудки Біша добре виражені у немовлят, оскільки беруть участь в акті смоктання. З віком вони стають менш помітними. Тим не менш, багато хто вирішуються на їх видалення, щоб зробити обличчя більш худим, а вилиці – більш вираженими.

Пік популярності цієї процедури припав на 90-і роки. Але сьогодні естетична медицина просунулася далеко вперед, і кваліфіковані пластичні хірурги впевнені, що ця процедура підходить далеко не всім. Вони знають, що через 5-10 років після процедури на обличчі можуть сформуватися неприродні мімічні зморшки або навіть провали, оскільки грудки жирової тканини, передбачені природою, в цьому місці більше немає.

7.Хірургічна підтяжка шкіри

Якщо раніше єдиним способом омолодження була кругова підтяжка обличчя, то сьогодні естетична медицина пропонує більш щадні методики. У пріоритеті малоінвазивні методики: нитковий ліфтинг, контурна пластика філерами на основі гіалуронової кислоти, а також безліч апаратних методик, які спрямовані не тільки на ліфтинг, а й на позбавлення від пігментних плям, поліпшення рельєфу шкіри. Хірургічна підтяжка – набагато більш травматичний метод, що вимагає серйозної реабілітації.

Соцмережі