12 важливих фактів про сонцезахисний крем

Напевно ви знаєте, що сонцезахисний крем може врятувати ваше життя, запобігти розвиткові найнебезпечнішої форми раку – меланоми. Але є й інші важливі факти, які вам варто знати!

Важливі факти про сонцезахисний крем

1. Крем вважається ефективним за однієї умови

На б’юті-ринку можна знайти сонцезахисні засоби на будь-який смак і гаманець. Але не всі вони однаково ефективні. На думку фахівців American Academy of Dermatology, ефективним може вважатися крем, сонцезахисний фактор якого дорівнює SPF 30 і вище. Для порівняння: крем з SPF 30 блокує 97% шкідливих ультрафіолетових променів в той час, як SPF 15 тільки 93%.

Для отримання ще більшого захисту зробіть ставку на крем з SPF 50, він нейтралізує до 98% сонячного випромінювання. Креми з більш високими значеннями, ніяких переваг здоров’ю не несуть і в деяких країнах навіть заборонені, оскільки вводять споживачів в оману.

2. Якісний засіб  широкого спектра дії

Деякі засоби мають достатній рівень захисту від сонця, але програють за іншими параметрами. А саме: вони захищають тільки від одного виду сонячного випромінювання.

На шкіру людини потрапляють промені UVA і UVB. Обидва види випромінювання небезпечні та можуть викликати рак шкіри. UVA-промені з легкістю долають захисний бар’єр шкіри й проникають в її глибокі шари, досягаючи дерми. Вони активізують процеси фотостаріння, викликають пігментацію і порушення на рівні ДНК клітин, підвищують чутливість до сонця. UVB-промені часто провокують появу опіків і також форсують процеси старіння. Тому крем повинен мати широкий спектр захисту тобто блокувати й UVA, і UVB-промені.

3. Косметика з SPF 5 абсолютно марна

Такі косметичні засоби не можуть запобігти розвитку раку шкіри та забезпечити хоча б мінімальний захист від сонця. Однак , вони досі випускаються. Відбувається це тому, що з точки зору безпеки продуктів, вони не несуть загрози здоров’ю, а тому можуть продаватися нарівні з іншими засобами без SPF.

На хвилі інтересу до натуральних продуктів краси популярність набирають масла для шкіри. Вони володіють природним сонцезахисним фактором, але його рівень в кращому випадку дорівнює SPF 8. Але бувають винятки з правила. Ефірна олія квіток календули має SPF 14. Щоправда, такі дані були отримані не при тестуванні на шкірі людини. У будь-якому випадку масла можуть бути тільки додатковим засобом захисту, а не основним.

4. Водонепроникних кремів не існує

Незалежно від текстури та швидкості всмоктування засобу, сонцезахисний крем повинен наноситися на шкіру за 15-20 хвилин до виходу на сонце і тим більше купання у воді. При цьому повністю водонепроникних кремів не існує. Більш коректним терміном буде «водостійкі». У порівнянні зі звичайними засобами, вони меншою мірою «тануть» від впливу води та поту, але панацеєю не є.

За визнанням фахівців The European industry guideline, після 40-хвилинного перебування у воді водостійкі засоби втрачають до 50% своєї ефективності. Якщо ви купуєте крем з SPF 50, після купання його рівень захисту знижується до SPF 25. Тому всі креми потрібно оновлювати на шкірі кожні 2-2,5 години й відразу ж після запливу в водоймі.

5. Дітям першого пів року життя креми з SPF не потрібні

Обумовлено це анатомічною різницею між шкірою малюка і дорослого. «Вона має іншу товщину і рівень pH, більш чутлива. Застосовувати сонцезахисний засіб на шкірі малюка – погана ідея, – упевнений доктор медичних наук, ад’юнкт професор дерматології Адам Фрідман. – Діти повинні бути захищені від сонця фізично – за допомогою одягу або покривала ».

6. При використанні Санскрін обсяг має значення

Фахівці American Academy of Dermatology підрахували, що більшість людей наносять мізерно мало крему на свою шкіру – всього 25-50% від рекомендованих значень. Таким чином, використовуючи навіть якісний крем, вони не отримають захист від сонячного ушкодження та онкології.

Крем повинен наноситися щільним рівним шаром на шкіру. Найзручніше користуватися засобами з фізичними фільтрами захисту: вони залишають після себе білястий слід і видно, де шкіра вже змазана, а де ще немає. Щоб рівномірно покрити шкіру дорослої людини, потрібно крем в обсязі 2,5-3 столових ложок.

7. Косметика з SPF може бути загрозою

Не всі креми стоять на сторожі краси та здоров’я людини. Деякі з них представляють серйозну небезпеку. Так відбувається тому, що виробники косметики можуть використовувати будь-які інгредієнти, які вважають за потрібне, за винятком списку заборонених. Вони не зобов’язані доводити безпеку свого продукту перед виходом на ринок, як це роблять виробники лікарських засобів.

Експерти Environmental Working Group радять відмовитися від застосування кремів, в списку інгредієнтів яких значаться оксибензон (сприяє виникненню алергічних реакцій) і ретінілпальмітат (викликає ушкодження шкіри, прискорює ріст пухлин). Замість цього слід вдаватися до сонцезахисних засобів з фізичними фільтрами – оксидом цинку і діоксидом титану. Вони повністю безпечні та можуть застосовуватися навіть на чутливій шкірі.

8. Дія Санскрін можуть саботувати деякі речі

Фахівці Food and Drug Administration попереджають, що приймання деяких лікарських засобів може послаблювати захисні функції шкіри і підвищувати її чутливість до сонця. У цьому випадку застосування сонцезахисної косметики буде недостатньо, слід повністю уникати перебування під прямими сонячними променями.

9.Декоративна косметика з SPF – не панацея

Рум’яна і пудри, тональні креми та бази під макіяж, що містять сонцезахисні фільтри, часто не можуть похвалитися високою якістю захисту. Або їх застосування не може гарантувати достатній шар Санскрін, щоб шкіра отримала захист від сонця.

Більшість перерахованих засобів наносяться на шкіру легкими мазками, створюючи невагоме покриття. Не варто покладатися на них: вони можуть доповнювати дію Санскрін, але не замінять його.

10. Сонцезахисні засоби потрібно тримати в тіні

Не тільки сонцезахисна косметика, але і звичайна втрачає свою ефективність під прямими сонячними променями, а також в умови високої вологості і температур. Тому Food and Drug Administration рекомендує тримати косметичні засоби в тіні, а ще краще – в переносній сумці-холодильнику. Тоді нанесення Санскрін на пляжі стане ще більш приємною процедурою.

11. Застосування парасольки не скасовує сонцезахисний крем

Парасолька, яка створює тінь на пляжі, дає більший комфорт, але при цьому не скасовує необхідності використовувати Санскрін. До такого висновку прийшли вчені, підвівши підсумки дослідження 2017 року.

Згідно з отриманими даними, після 3,5 годин перебування на пляжі у 78% людей, які сиділи під парасолькою, з’явилися опіки, в порівнянні з 25% тих, хто використовував сонцезахисний крем.

12. Лосьйон, крем і спрей з SPF – не рівноцінні

Якби у фахівців American Academy of Dermatology був вибір, який засіб використовувати, вирушаючи на прогулянку або пляж, вони б неодмінно вибрали крем або лосьйон. А все тому, що при використанні спрею важко дізнатися, яким шаром ви нанесли його на шкіру і чи достатньо цього, щоб отримати захист.

Але якщо ви любите використовувати саме спреї, експерти рекомендують спочатку розпорошувати їх на долоню, після чого розподіляти по шкірі тіла. Це допоможе нанести достатню кількість засобу і запобігти негативним наслідкам для здоров’я.

Висновок

При виборі сонцезахисного крему не варто покладатися на його популярність! Дослідження 2016 року, опубліковане у виданні JAMA Dermatology, показало, що 40% косметичних засобів, які отримали найвищу оцінку споживачів, не відповідали вимогам, що пред’являються до сонцезахисної косметики.

Головне, на що ви повинні звертати увагу, вибираючи новий крем – широкий спектр захисту, SPF 30 або вище і водостійкість.

Соцмережі

Exit mobile version