Як перестати бути занудою

Якщо ваші співрозмовники дивляться на годинник, обривають вас на півслові або роблять обличчя, як у Роберта Дауні на відомому зображенні, вітаємо, ви – зануда! Ні, якщо таке відбувається час від часу, нічого страшного. Але якщо подібне ви помічаєте постійно, треба вживати заходів. До речі, а навіщо, власне, їх приймати? Зануда – це ж майстер нюансування, фахівець по деталях, професіонал в скрупульозності. Що в цьому поганого? Відомо ж, що диявол в дрібницях; не звертаючи уваги на дрібні моменти, ризикуєш змастити загальну ідею.

Все так, але це лише половина визначення зануди. Люди, яким «пощастило» опинитися такими, часто за деревцями не в змозі розгледіти величезний ліс. Але і це була б їх справа, якби не головна характеристика зануд: вони не обмежуються мовчазним копирсанням в бридкій «детальній» купі, їм обов’язково потрібно донести гору інформації до оточуючих. У цьому-то і проблема, зануд не дарують через зайву нав’язливість. На питання «як справи?» вони із задоволенням оглушать співрозмовника автобіографічним тритомником, а, вислухавши анекдот, неодмінно вдаяться в філософські міркування, замість того, щоб просто від душі посміятися.

Причини занудства

Ми б із задоволенням розповіли вам про коріння поведінки зануд в форматі наукового талмуда, але боїмося, ви будете вважати і нас нудними. Тому пробіжимо по причинам занудства галопом.

Страх перед невдачами штовхає одних зануд на поглиблення в суть завдання. Повторимо, в цьому немає нічого поганого. Але там, в безодні дрібниць, вони і застряють, вже й не розуміючи цього і не намагаючись піднятися вище, щоб зорієнтуватися в ситуації. Підштовхуючись все тієї ж боязню перед провалом, вони грузнуть все глибше. Такий ось виходить однобокий перфекціонізм.

Інші зануди намагаються самоствердитися. Прагнення присвятити всіх і вся у власні проблеми і досягнення – не що інше як спроба довести собі і іншим свою перевагу над іншими. Спроба вивалити на голову співрозмовника купу непотрібних йому професійних деталей – сумнівний шлях до набору соціальної ваги, в очах оточуючих мерзенний і ганебний. Якщо не вжити заходів, можна опинитися знехтуваним старими знайомими, постійно блукаючи в пошуках нових вільних вух.

Як побороти занудство

Не завантажуйте

Прийміть як занудний факт: у всіх повнісінько своїх проблем і більшості до лампочки ваші. Не намагайтеся нав’язати співрозмовникові детальну статистику своїх подвигів і невдач. Хвастощі викликають роздратування і заздрість, плач в жилетку – огиду і нудьгу. Розпилюйте свою (нудну?) біографію, тільки якщо вас про це попросять. І то, прохання повинне бути щирим, а не спровоковані ввічливістю. Спостерігайте за поведінкою співрозмовника, вгадуйте його настрій і при найменшій ознаці невдоволення від спілкування закругляйтеся. Не переказуйте в подробицях фільми, перестаньте говорити гугняво і по складах, не змушуйте людей чекати, поки ви згадаєте черговий нюанс …

Особливо сильно проявляється занудство під час застілля. Трохи підпилий чоловік, будучи і тверезим занудою, стає абсолютно нестерпним. Відв’язатися від нього дипломатичним чином майже не представляється можливим.

Не вчіть

Бувають ситуації, коли накопичена мудрість підказує нам, що людина потребує дружню пораду. Біда в тому, що у більшості мудрості, що у бика молока, а бажання проявити педагогічний талант у зануд, як у корови вим’я. Від людей, бризжущіх порадами та рекомендаціями, біжать як від вогню. Не вчіть оточуючих життя, розберіться для початку в своєму. Зауважте, це, хоч і наша вам рада, але абсолютно не нав’язана. Тому від неї вам бігти не варто.

Будьте дотепними

Не намагайтеся в кожному анекдоті розгледіти філософський підтекст, гідний кантовских праць. У спілкуванні будьте простіше. Люди обожнюють юморних і завзятих, не перегинати в жартах-примовках палицю, а не зануд. Життя суворе, але не варто завжди реагувати на неї нудною пісною фізіономією. Якщо у вас через занудство проблеми з протилежною статтю, попрацюйте над дотепністю.

Не всім по зубах нагострити інтелект до гостроти розуму Жванецького і Урганта, але для початку можна призбирувати заготовки. Пускайте їх в хід при нагоді, не завжди вони будуть доречні, іноді безглузді, але з часом з’явиться нюх на ситуацію, і гумор стане більш адекватним. А там і до дотепності недалеко.

Вбийте в собі грамнациста

Не всі зануди грамнацисти, але всі грамнацисти зануди. Якщо ви помітили за собою непереборне бажання виправляти мову оточуючих людей, тисніть його в собі нещадно. Якщо ви досвідчений «нацист» від лінгвістики, покайтеся перед усіма, кому ви не давали спокою граматичними і стилістичними причіпками і публічно спаліть тлумачний та орфографічний словники. Цим ви зробите крок назустріч позбавлення від непосильного для чужих вух педантизму. Ні, нічого проти грамотного мови ми не маємо, але закидання людей «камінням» за їхні мовні гріхи – верх занудства.

Змиріться з звичками близьких

Часто, влившись в нову сім’ю, зануда починає вишукувати негідні, на його дуже «скромний» погляд, звички новоявлених родичів. Тесть не так посуд миє, теща картоплю неправильно чистить, невістка праску не тією рукою тримає … Навіть не висловлюючи невдоволення вербально, зануда всім виглядом виявляє неприйняття чужих звичок. Ні про які нормальні взаємини не може бути й мови. Педант в кубі приречений бути ізгоєм, нехай навіть бойкот буде виражатися неприязню і нашіптуванням за спиною.

Професійне – професіоналам

Спілкуючись з людьми, виділяйте головне. Нюанси, доступні лише фахівцям, залиште при собі. Допомагаючи сусідці вкрутити лампочку, не варто присвячувати її в тонкощі електрики або переказувати біографію Тесли.

Розширюйте кругозір

Вузьколобим людям важко не виявляти занудство. Осягайте світ у всіх його проявах, почніть вчитися новому, якщо можливо, подорожуйте. Ви і самі не помітите, як станете набагато більш цікавим співрозмовником і куди більш привабливою людиною.

Практикуйтеся! Як перестати бути занудою, якщо не працювати над собою? Виробляйте оптимізм, стримуйте мову, цікавтеся людьми, досліджуйте світ …

Соцмережі