Як самостійно організувати прощання та похорон?

Коли настає смерть рідної людини, дуже складно зберігати спокій. Кожна сім’я має багато запитань про те, кому дзвонити, які потрібні документи, і як взагалі організувати похорон. Все це можна зробити самостійно або звернутися за допомогою до похоронного бюро.

Що робити, якщо померла людина

У цьому випадку родичі мають викликати поліцію та швидку допомогу. Поліція викликається навіть у тому випадку, якщо людина померла природною смертю, щоб вони зафіксували факт смерті.

Медичні працівники складуть протокол огляду та довідку про смерть. Якщо будуть підозри про причину смерті, тіло померлого буде доставлено в морг для того, щоб лікар-патологоанатом встановив у процесі розтину, від чого людина померла.

У морзі близьким видається довідка про смерть. З ним можна отримати свідоцтво про смерть, яке видається органами РАГСу. Після отримання цього документа можна розпочати організацію похорону. Якщо ви бажаєте замовити обряд відспівування в церкві, знадобиться копія паперу.

Деякі близькі не відвозять тіло до моргу, а залишають вдома. Попри це, покійного все одно треба ретельно підготувати до похорону. Проводиться омивання, бальзамація тіла, покійний одягається, на нього наноситься макіяж, після чого тіло кладеться в труну.

Важливо також вибрати, яким чином проводитиметься поховання: традиційним методом або кремуванням (спалюванням у крематорії). Для цього узгоджується дата похорону, орендується зал для відспівування. Також важливо домовитися зі співробітниками цвинтаря для копання могили, переносу труни, закопування. Після похорону організуються поминальні обіди.

Всі ці маніпуляції можна зробити самостійно, заощадивши тим самим гроші, але витративши багато часу та нервів. Найкращий варіант для всіх сімей померлих – звернутися за допомогою до послуг ритуальних агентів. Це професійні співробітники, які проводять підготовку до похорону практично без участі родичів. Усі нюанси обговорюються заздалегідь, а клієнт не переймається дрібницями, всім погодженням займається похоронна служба. З клієнтом обговорюються питання щодо:

  • замовлення ритуального транспорту для перевезення тіла та близьких загиблого;
  • купівлі похоронного приладдя (труни, хреста, вінків та інших);
  • проведення поминального обіду;
  • збирання всіх необхідних документів.

При цьому дуже важливо звертатися за допомогою до надійних ритуальних компаній, які встигли здобути довіру клієнтів, наприклад, до Ритуал 24 – https://ritual24.com.ua. Усі співробітники агенції знаходять індивідуальний підхід до кожного замовника. Зайві послуги не нав’язуються, узгоджуються безпосередньо із клієнтом. Процес поховання проводиться з урахуванням усіх релігійних традицій.

Співробітники Ритуал 24 готові запропонувати сім’ї померлих усі необхідні послуги та консультацію, спираючись на серйозну матеріальну базу та досвід.

Соцмережі