В яких випадках потрібно грунтувати стіни перед фарбуванням?

Грунтовка за консистенцією та принципом дії схожа на фарбу, але має суттєві особливості. Вона має більшу концентрацію твердих часток та клеєвої основи. Завдяки цьому грунтовка для стін герметизує поверхню і робить її гладкою та чистою – саме це потрібно для фарбування, нанесення шпалер чи інших варіантів фінішної обробки. Не завжди ґрунтування є необхідним, але в деяких випадках без нього не обійтися.

Пориста поверхня

Завжди грунтуйте стіни перед фарбуванням, якщо поверхня пориста. Поверхня є пористою, коли вона вбирає воду, вологу, запахи. Наприклад, новенький гіпсокартон – дуже пористий матеріал. І папір, і гіпсова основа піддаються впливу води та забруднень, тому потребують покриття ґрунтовкою. Якщо цього не зробити, гіпсокартон буде вбирати в себе фарбу. Те саме стосується й необробленої деревини.

Глянцева поверхня

На глянцевих поверхнях фарбі важко триматися. Якщо стіна покрита глянцевою фарбою, емаллю або якщо дерев’яні панелі були лаковані, ви можете фарбувати шар за шаром і не отримати стійкої фіксації фарби.

Хоча ці поверхні обов’язково потребують грунтовки, ми також рекомендуємо злегка відшліфувати. Цей крок гарантує, що поверхня вашої стіни матиме ідеальну текстуру для якісного зчеплення з покриттям.

Плями

Якщо на ваших стінах є будь-які плями (старі пошкодження від води, плями диму від приготування їжі чи свічок, дитячі «художні» проекти), використовуйте грунтовку. Оскільки праймер діє більше як герметик/блокатор, він запечатує ці плями, щоб вони не з’являлися знову і не проглядали крізь фарбу.

Однак спершу важливо усунути причини появи плям, адже в іншому випадку вони знову зіпсують стіни. Наприклад, якщо у вас є старі плями від води, переконайтеся, що протікання повністю усунено, перш ніж фарбувати. Якщо ви цього не зробите, згодом проблема стане більш серйозною.

Запах

Якщо попередні домовласники або орендарі курили, мали домашніх тварин, були жертвами пожежі або готували різко пахнучу їжу, стіни можуть вбирати та зберігати відповідні запахи. Високоякісна грунтовка ущільнить поверхню, не дозволяючи запаху прориватися назовні. Звичайна фарба не має потрібної структури, щоб назавжди заблокувати ці неприємні аромати.

Кардинальна зміна кольору

Грунтувати перед фарбуванням зазвичай потрібно, коли ви переходите від дуже темного кольору до дуже світлого (навпаки – не обов’язково). Кольори фарби, які є дуже насиченими, проступають крізь світліші. Якщо ви хочете позбавити себе необхідності наносили 5-6 шарів фарби, просто використовуйте грунтовку.

Вологість

Якщо ви фарбуєте вологе приміщення, наприклад ванну кімнату, стіни можуть покриватися цвіллю. Грунтовка запобігає проникненню вологи вглиб конструкцій, завдяки чому ризик появи плісняви зведено до мінімуму.

Кількість шарів грунтовки залежить від матеріалу та стану ваших стін. Якщо ви наносите ґрунтовку на стіну в хорошому стані, зазвичай достатньо і одного шару. Використовуйте два шари для досягнення найкращих результатів, якщо ви наносите світлу фарбу на темну, оброблюєте стіну з глянцевою чи пористою поверхнею.

Соцмережі