Які бувають анемії?

Одним з найбільш розповсюджених захворювань крові є анемія, яка характеризується нестачею еритроцитів або гемоглобіну. Така патологія призводить до гіпоксії та залізодефіцитних станів, що можуть розвинутись як у дітей від народження, так і у дорослих.

Причини анемії можуть бути різні – від порушення харчування до хронічних і аутоімунних захворювань, і для їх виявлення проводиться комплексне обстеження пацієнта. Первинним методом діагностики анемії є аналіз крові – що саме він показує, як інтерпретувати результати та скільки коштує дізнайтеся тут https://nikolab.com.ua/uk/anemiya-prichini-simptomi-ta-diagnostika-anemij/. Такий скринінг є важливим не тільки при наявності симптомів, а й під час профілактичних медоглядів, оскільки багато людей не підозрюють про захворювання через слабо виражені прояви.

Що може викликати анемію?

У дітей до 2 років ознаки захворювання можуть виникнути при переході від грудного вигодовування та в період активного росту. Це пов’язано з гіршим засвоєнням заліза з продуктів харчування порівняно з материнським молоком. У жінок нерідко виникають суттєві крововтрати під час менструації, що також є причиною розвитку патології. Схильними до анемії є люди старшого віку через низку хронічних захворювань і зміни метаболізму. В усіх цих випадках лікар може порадити здати аналіз крові на анемію.

Дослідження є важливим при появі таких симптомів:

 • значна загальна слабкість, втома, зниження здатності зосередитись;
 • випадіння волосся, ламкі нігті;
 • зміна апетиту та втрата ваги;
 • відчуття оніміння кінцівок;
 • зниження імунітету.

Якщо хвороба продовжує прогресувати, з’являються специфічні симптоми, які свідчать про тяжкий перебіг: збільшення язика, виразки в ротовій порожнині, посилення виділень у жінок під час менструації. Причиною таких розладів можуть бути захворювання органів ШКТ (порушення засвоєння заліза), незбалансоване харчування, хронічні інфекції.

Які види анемії діагностують?

Захворювання можна розділити на три основні групи:

 1. Анемія, що виникла через крововтрату. Діагностують при таких захворюваннях як виразка шлунку, маткові кровотечі, крововтрати після пологів, внутрішні кровотечі, що виникли через безконтрольний прийом НПЗП.
 2. Аліментарні анемії. Перніціозна та мегалобластна анемія виникає через брак вітаміну В12 і В9, належить до аутоімунних захворювань. Залізодефіцитна анемія викликана нестачею мікроелементу в організмі.
 3. Спадкова. Серповидна анемія змінює форму еритроцитів, інші форми викликають аномалії в розвитку кінцівок (6 палець), проблеми з кровотворенням.

Виділяють також анемії, що виникли через порушення в структурі еритроцитів: гемолітична, апластична, аутоімунна, сидеробластна, мікроцитарна та нормоцитарна. Ці захворювання впливають на можливість організму виробляти еритроцити, змінюють їх здатність переносити гемоглобін, призводять до закупорки судин.

Як діагностувати анемію?

Для постановки первинного діагнозу фахівець може дати направлення на такі дослідження:

 • загальний аналіз крові;
 • базова діагностика основних видів анемії;
 • розширена діагностика;
 • аналіз на вміст в сироватці крові вітаміну В12, В9;
 • аналіз на еритропоетин.

Людям зі спадковими формами анемії необхідно регулярно здавати кров для моніторингу змін в організмі, оскільки таким види захворювання неможливо запобігти. Здоровим людям рекомендовано регулярно проходити профілактичні медогляди з обов’язковим аналізом крові, щоб виявити можливе захворювання на ранній стадії. Вагітним жінкам особливо важливо слідкувати за рівнем заліза та гемоглобіну, тому такі дослідження повинні проводитися за планом ведення вагітності.

Здати аналіз крові на анемії можна в лабораторії Ніколаб https://nikolab.com.ua/uk/ за доступною ціною. Результати готуються швидко та відрізняються високою точністю.

Соцмережі

Exit mobile version