Найпоширеніші суфікси в медичній термінології

Світ медицини пропонує любителям мови несподіваний погляд на наше поширене і неминуче латинське і грецьке походження. Хоча ми чуємо і читаємо мову медицини щодня, більшість з нас рідко має можливість вивчити давню історію і етимологічне походження цих термінів. Щоб виправити це, нижче ви знайдете три спільних суфікса, які використовуються в медичній сфері від бюро медичних перекладів Glebov – https://glebov.com.ua/pereklad-medychniy.html. Звертайтеся до нас прямо зараз, бо ми поряд з метро Вокзальна.

LOGY: Позначення дослідження певною темою

Більшість областей дослідження – не виключно в медицині, а у всіх галузях досліджень – закінчуються цим суфіксом. З давньогрецького дієслова legein, що означає «говорити», цей всюдисущий суфікс прийшов, щоб позначити людину чи організацію, що говорить або вивчає певну тему. Таким чином, будь-яке кореневе слово, що прикріплене до цього закінчення, є дослідженням якогось типу.

Кардіологія – вивчення серця (від грецької кардії)

Гастроентерологія – це дослідження системи травлення (від грецького гастера, що означає «шлунок» і ентерон, що означає «кишечник»); і

Гінекологія – вивчення жіночої репродуктивної системи (від грецького gyne, що означає «жінка»). Цікаво, що грецький gyne виник в прото-індо-європейського gwen, який також служить в якості кореня слова «королева».

ITIS: захворювання, яке викликає запалення

Загальний суфікс для захворювань, що викликають запалення, він походить від грецького -ites, що означає “відносяться до”.Одним з найбільш ранніх застосувань цього закінчення було вигадування слова артрит, тобто захворювання суглобів (від грецького артрона). У 18 столітті суфікс був використаний для позначення хвороби гепатиту (від грецького hepar, що означає «печінка»); у 19 столітті створили назву апендицит (від латинського appendere, що означає “викликати щось”, а пізніше “доповнення”). Поліомієліт, скорочену назву поліомієліту, також використовують цей суфікс (викладений з грецького поліомієту, що означає «сірий» і мієлос, що означає «кістковий мозок»).

LYSIS: Розпад або розчинення суб’єкта

Інший суфікс, зазвичай пов’язаний з патологією, випливає з грецького lyein, що означає “послабити, розв’язати”. Обидва терміни – параліч, вигаданий у 14 столітті, – і параліч, що виникає у 16 столітті, – випливають з цього кореня і означають ослаблений стан. Насправді, термін «lysis» використовується в біології для обговорення розчинення клітин або бактерій, і це використання можна побачити в таких словах, як гліколіз (розщеплення цукрів) і ще більш розмовний в аналізі слова (розбиття інформації).

Соцмережі

Exit mobile version