Брекети чи платівки для дітей: що краще вибрати?

Багато батьків стикаються з проблемою вибору ортодонтичного лікування для своїх дітей. Чи потрібно ставити брекети, чи достатньо буде платівок? Які переваги і недоліки кожного методу? Як впливає вік дитини на результат лікування? У цій статті ми намагатимемося відповісти на ці та інші питання.

Що таке брекети та платівки?

Брекети – це металеві, керамічні або пластикові конструкції, які прикріплюються до зубів і поєднуються між собою дужками або лігатурами. Брекети створюють постійний тиск на зуби, що сприяє їх руху в потрібному напрямку. Брекети можуть коригувати не тільки положення зубів, але і форму щелепи.

Платівки – це прозорі пластикові капи, які одягаються на зуби і змінюються кожні два тижні. Платівки також використовуються для переміщення зубів, але вони менш ефективні при вирівнюванні щелепи. Платівки можна знімати на час їжі або чищення зубів.

Які переваги і недоліки брекетів і платівок?

Брекети мають такі переваги:

– Вони можуть лікувати більш складні випадки, такі як перехрещення зубів, великі проміжки між зубами, неправильний прикус.

– Вони дають більш стабільний і тривалий результат, так як зуби не можуть повернутися в попереднє положення.

– Вони менш залежать від дисципліни пацієнта, так як вони не можуть бути зняті.

Брекети мають такі недоліки:

– Вони більш помітні на зубах, що може викликати незадоволення зовнішнім виглядом.

– Вони можуть спричиняти дискомфорт, подразнення, ушкодження слизової оболонки рота.

– Вони вимагають більш ретельної гігієни зубів, так як в них може застрягати їжа.

– Вони обмежують вибір їжі, так як деякі продукти можуть пошкодити брекети або дужки.

Платівки мають такі переваги:

– Вони майже непомітні на зубах, що дозволяє вести звичайне життя без комплексів.

– Вони зручні в носінні, не викликають болю, подразнення, ушкодження слизової оболонки рота.

– Вони легко знімаються на час їжі або чищення зубів, що сприяє кращій гігієні.

– Вони не обмежують вибір їжі, так як можна їсти все, що хочеться.

Платівки мають такі недоліки:

– Вони не можуть лікувати дуже складні випадки, такі як перехрещення зубів, великі проміжки між зубами, неправильний прикус.

– Вони можуть дати менш стійкий і тривалий результат, так як зуби можуть повернутися в попереднє положення, якщо не носити ретейнери.

– Вони більш залежать від дисципліни пацієнта, так як вони повинні бути носиті не менше 22 годин на добу.

Як впливає вік дитини на результат лікування?

Вік дитини є важливим фактором при виборі ортодонтичного лікування. Загалом, чим раніше почати лікування, тим краще, так як зуби і щелепа ще формуються і легше піддаються корекції. Оптимальний вік для початку лікування брекетами – це 10-14 років, а для платівок – це 12-16 років. Однак, це не означає, що лікування неможливе в іншому віці. Все залежить від індивідуальних особливостей розвитку зубів і щелепи, а також від бажання і мотивації пацієнта.

Висновок

Брекети і платівки – це два популярних методи ортодонтичного лікування для дітей. Вони мають свої переваги і недоліки, які потрібно враховувати при виборі. Також важливо враховувати вік дитини, ступінь складності випадку, фінансові можливості, естетичні уподобання і дисципліну пацієнта. Найкраще рішення може бути прийняте тільки після консультації з кваліфікованим ортодонтом

Соцмережі

Exit mobile version