Сім корисних властивостей рідкого хлорофілу для організму

Саме хлорофіл дає той безтурботний зелене забарвлення парках і лісах. Це зелений пігмент в клітинах рослин, відповідальний за виробництво енергії шляхом фотосинтезу під впливом сонячного світла. Хлорофіл можна отримувати з рослин або добавок. Він має корисні властивості, завдяки яким можна поліпшити загальне самопочуття і свій зовнішній вигляд.

Коли хлорофіл приймається у формі добавки, то технічно він відомий як хлорофілін, що містить мінеральну мідь замість магнію, який природним чином присутній в молекулярній структурі хлорофілу.

Корисні властивості хлорофілу

Хлорофіл має сім’ю доведеними властивостями, які можуть бути корисні для здоров’я.

1. Хлорофіл може допомогти в детоксикації організму

Хлорофіл сприяє детоксикації. Згідно з даними одного дослідження, хлорофіл може знизити рівень біомаркерів афлатоксинов на 55% в порівнянні з плацебо. Афлатоксини – це отруйні канцерогени, вироблені цвіллю, особливо родом Aspergillus. Ці мутагени можуть рости на таких продуктах, як деревні горіхи, рис, інжир, а також можуть міститися в спеціях. Афлатоксикоз або гостре отруєння афлатоксинами може значно пошкодити печінку і привести до гострої печінкової недостатності.

Згідно з дослідженнями, приймання хлорофілу може знизити рівень афлатоксинів в організмі. Деякі дослідження також показали, що хлорофіл може зв’язуватися з важкими металами і тим самим сприяти їх виведенню з організму.

2. Хлорофіл може сприяти зміцненню імунної системи

Дослідження показали, що якщо в організмі порушено утворення білих кров’яних тілець, хлорофіл може допомогти поліпшити їх вироблення.

В одному випробуванні 105 учасників з низьким рівнем лейкоцитів були розділені на три рандомізовані групи. Одна група отримувала 40 мг хлорофіліну три рази в день, а друга приймала 20 мг філграстиму, стимулятора кісткового мозку, який збільшує виробництво лейкоцитів, три рази в день. Остання група отримувала плацебо у вигляді 100 мг вітаміну C три рази в день.

Після одного місяця лікування були зафіксовані такі результати:

  • У групі, що приймає хлорофілін, ефективність підвищення рівня лейкоцитів склала 85%.
  • Ефективність групи філграстиму склала 83,3%.
  • Ефективність групи плацебо склала 26,7%.

У піддослідних групах хлорофіліну не виникло ніяких побічних реакцій. Незважаючи на необхідність проведення додаткових досліджень, хлорофіл може бути ефективним натуральним засобом для збільшення виробництва білих кров’яних клітин.

Також було доведено, що хлорофіл захищає клітини від окислення, видаляючи вільні радикали. За даними декількох досліджень, хлорофілін діє як антиоксидант як на людях, так і на тварин. Цей процес захищає організм від окислювального стресу, який виникає в результаті впливу токсинів і старіння.

3. Хлорофіл може поліпшити якість еритроцитів

Хлорофіл вважається кров’ю рослин, але він корисний і для крові людини. Одне цікаве дослідження показало, що мітохондріальні клітини ссавців здатні виробляти більше аденозинтрифосфату (АТФ) під впливом хлорофілу і сонячного світла. АТФ – це те, що дає ссавцям необхідну енергію. Ці висновки дозволяють припустити, що завдяки споживанню хлорофілу тварини також можуть отримувати енергію від сонця.

В іншому дослідженні вивчався вплив приймання пирію на пацієнтів з таласемією. Це таке захворювання крові, при якому організм не виробляє достатню кількість гемоглобіну – білка, основного компонента еритроцитів, що переносить кисень від легенів до всіх тканин. В ході дослідження було встановлено, що тим, хто брав добавки з пирію, треба було менше переливань крові.

Незважаючи на те, що пирій на 70% складається з хлорофілу, вчені не прийшли до висновку, що саме хлорофіл відповідальний за зниження кількості необхідних переливань крові. Одні вважають, що справа в хлорофілі, інші – в самому пирії.

Більш якісні еритроцити можуть істотно впливати на загальне самопочуття. Зростання рівня гемоглобіну збільшує циркуляцію кисню, що підвищує заряд сил і покращує роботу клітин всього організму.

4. Хлорофіл може сприяти здоров’ю шкіри

При місцевому застосуванні хлорофіл поліпшував стан обгорілої шкіри, а також акне і великих пір в двох експериментах, що проводилися протягом восьми і трьох тижнів відповідно.

Дослідження також показали, що хлорофілін може зменшити ріст бактерій і запалення в ранах на шкірі. Ця знахідка свідчить про те, що хлорофіл допомагає ранам загоюватися швидше і знижувати ризик інфекції. Хлорофіл може бути корисний при лікуванні опіків і виразок, стимулюючи утворення нової тканини.

Місцеве застосування хлорофілу може володіти антивіковими характеристиками завдяки антиоксидантним властивостям. Підтримуючи життєдіяльність мітохондрій, які грають ключову роль у виникненні захворювань і передчасне старіння, хлорофіл може сприяти збереженню молодості і здоров’я клітин у міру старіння.

5. Хлорофіл може бути корисний при втраті ваги

Невеликий експеримент на 38 жінках показав, що учасниці, які брали добавку з хлорофілом, один раз в день, схудли більше, ніж ті, хто не брав такі добавки. Це дослідження також показало зниження рівня холестерину в групі, що приймала добавку. Проте, вченим не вдалося з’ясувати, який саме компонент в добавці відповідальний за ці результати.

Дослідження на тваринах показали, що хлорофіл також знижує апетит і споживання їжі. Цей ефект, разом із здатністю хлорофілу підсилювати відчуття ситості, допомагає запобігти набір ваги. З огляду на перелічені вище властивості, хлорофіл є ідеальною натуральної трав’яною добавкою для зниження ваги.

6. Хлорофіл може допомогти нейтралізувати запах тіла

Хлорофіл може стати порятунком для тих, хто страждає від триметиламінурію – захворювання, що викликає рибний запах тіла. Дослідження показало, що хлорофілін значно знижує кількість триметиламіну – молекул, що викликають рибний запах.

Також було доведено, що хлорофіл зменшує запахи, викликані бактеріями. Саме завдяки цій особливій властивості хлорофіл отримав репутацію освіжувача дихання і натурального дезодоранту.

7. Хлорофіл може підвищувати приплив сил

Завдяки потенційному збільшенню виробництва еритроцитів, прийом хлорофілу може сприяти підвищенню фізичної енергії. Еритроцити переносять кисень, необхідний для виробництва енергії і оптимального функціонування клітин у всьому організмі. При більш високому рівні циркулюючого кисню спостерігається приплив сил, а також збільшується фізична витривалість.

Дослідження показали, що хлорофіл накопичується в мітохондріях, тобто клітинних енергетичних центрах, у тварин, які вживають багату хлорофілом їжу. Усередині клітин хлорофіл може віддавати електрони коензиму Q10,що значно збільшує виробництво АТФ. Збільшення вироблення АТФ говорить про доступність більшої кількості енергії для всього організму.

Натуральні джерела хлорофілу

Ви можете отримувати корисну порцію хлорофілу з будь-якої зеленої рослинної їжі, включаючи зелень і овочі. Такі продукти, як рукола, петрушка, пирій, шпинат, листова капуста, броколі і люцерна багаті хлорофілом. Однак вважається, що натуральний хлорофіл може не витримувати травного процесу досить довго, щоб засвоїтися, тому найкращим варіантом буде приймання добавок з хлорофілом.

Як приймати добавки з хлорофілом?

Добавки з хлорофілом випускаються в різних формах для різних способів вживання: рідина, таблетки, порошки і мазі для місцевого застосування. Більшість виробників рекомендують приймати від 100 до 300 мг хлорофілу щодня. Для досягнення найкращого результату найкраще слідувати інструкціям на етикетці самого продукту.

Побічні ефекти хлорофілу

Хоч хлорофіл і нетоксичний, при прийманні хлорофілових добавок можуть виникати побічні ефекти, включаючи розлад шлунка і діарею. Хлорофілові добавки також можуть забарвлювати стілець в колір, який може бути помилково прийнятий за кров.

Місцеві мазі з хлорофілом можуть викликати свербіж або печіння при нанесенні, тому найкраще спочатку нанести їх на невелику пробну ділянку.

Завжди консультуйтеся з лікарем перед прийманням нових добавок.

Соцмережі

Exit mobile version