Мамопластика

Багато людей помилково вважають, що до мамопластики – операції, що допомагає скорегувати форму і об’єм грудей, – вдаються лише розпещені і багаті жінки, які хочуть бути схожими на ляльок Barbie. У статті ми розповімо про те, кому і в яких ситуаціях робиться мамопластика, як проходить операція і які ускладнення можуть виникнути після її проведення.

У 20 столітті пластична хірургія переживала свій розквіт. Була зроблена перша підтяжка обличчя, проведена перша операція по омолодженню шкіри верхніх повік, перша пластика передньої черевної порожнини і т. і. В цей же час проявляється небувалий інтерес до коректування форм молочних залоз. Хірурги зрозуміли, що можна не тільки зменшувати розмір грудей, але і збільшувати його. Вони перейнялися пошуком ідеальних імплантатів. На їх роль пробувалися власний людський жир, свинячий заморожений жир і навіть парафін. Нарешті, в 60-і рр. минулого століття був винайдений рідкий силікон, з яким пов’язується початок «силіконової ери» збільшення грудей. Силіконові імплантати використовуються пластичними хірургами і донині, хоча лікарі не припиняють пошук найбільш раціональних імплантатів.

Мамопластика вважається найоптимальнішим способом корекції грудей. Жінки готові «кинутися під ніж» кожному новому пластичному хірургу, який пообіцяє їм пружні груди великого розміру. Однак мамопластика – це не похід в прищеплювальний кабінет. Операція може мати серйозні наслідки для здоров’я, тому далеко не всім жінкам вона може бути рекомендована.

Показання до мамопластики

 1. Атрофія грудей в постлактаціонний час – багато жінок після періоду вигодовування вдаються до мамопластики, щоб підкоригувати форму грудей, яку неможливо виправити іншими шляхами.
 2. Мастоптоз – опущення грудей, пов’язане з віковими змінами організму.
 3. Наслідки мастектомії – після раку молочної залози, коли у жінки видаляють уражену молочну залозу і деякі групи лімфовузлів, потрібна особлива операція, покликана скорегувати косметичний дефект.
 4. Великий розмір грудей – величезні груди заподіюють жінці масу незручностей, тому багато власниць такого бюста погоджуються на подібну операцію.
 5. Гінекомастія – патологічний стан, при якому об’єм грудей збільшується за рахунок жирової тканини.

Невеликий розмір грудей, її несиметричність важко назвати справжніми «показаннями» до операції. Однак якщо жінка відчуває себе незатишно у своєму власному тілі і думає, що третій або четвертий розмір грудей додасть їй упевненості, то лікарі беруться за мамопластику. Зрозуміло, операція платна і коштує досить великих грошей.

Види мамопластики і імплантатів

Залежно від того, скільки пацієнтці років, які її побажання і індивідуальні особливості організму, лікарі вдаються до однієї з багатьох технологій проведення подібної операції. Фахівці виділяють наступні види мамопластики:

 • аугментаційна, що застосовується в разі, якщо потрібно встановити силіконові імплантати для збільшення форми грудей, скорегувати її обсяги;
 • редукціонна, навпаки, покликана зменшити розміри молочних залоз;
 • реконструктивна, при якій проводяться відновлювальні процедури грудей або сосків за допомогою силіконових імплантатів або власних тканин, узятих з інших частин тіла;
 • ендоскопічна, що характеризується установкою імплантатів за допомогою спеціального обладнання, що дозволяє мінімізувати можливі операційні ризики;
 • ліпофілінг, при якому груди збільшуються за рахунок пересадки жирових клітин з тих зон, які вимагають зменшення (наприклад, з області стегон або живота);
 • мастопексія, покликана змінити форму грудей, «підтягнути» її, позбавити жінку від звисаючих «вух спанієля»;
 • корекція сосків, при якій усувається їх асиметричність, відновлюється контур, нормалізується розмір.

Підбір імплантату – справа досить важка. Тільки в Україні налічується близько двадцяти видів подібних імплантатів, проте серед них виділяються дві великі групи: силіконові і соляні.

Соляні імплантати після установки наповнюються фізіологічним розчином. Вони хороші тим, що хірург сам вибирає, скільки рідини потрібно ввести, щоб груди придбали ті чи інші обриси. Однак у них є дуже серйозні недоліки: подібні імплантати можуть розірватися при носінні, а також вони справляють дуже чутне «булькання» під час різких рухів, яке часом бентежить як саму власницю бюста, так і оточуючих її людей. У соляних імплантатів досить низька вартість, тому деякі віддають перевагу саме їм.

Силіконові імплантати вважаються більш популярними. За формою вони поділяються на круглі і анатомічні, за структурою – на гладкі і шорсткі. Шорсткі імплантати допомагають знизити ризик виникнення післяопераційних наслідків, тому лікарі в більшості випадків вибирають саме їх. Залежно від розміру грудної клітини, форми грудей і інших показників лікар вибирає форму силіконових імплантатів. Кому-то підходять круглі, кому-то – анатомічні імплантати. Лікарі стверджують, що тільки фахівці здатні зробити правильний вибір імплантатів. Не клієнт, а хірург повинен представляти, що вийде в кінцевому підсумку, тому вибір компетентного і досвідченого пластичного хірурга – дуже важливий аспект в мамопластиці.

Як проходить операція

У будь-якій клініці перед безпосереднім проведенням операції клієнтка повинна надати своєму лікарю результати аналізів і обстежень, які включають в себе лабораторні аналізи (кров, сеча), мамографію, електрокардіограму, флюорографію та ін. За два-три тижні до операції потрібно відмовитися від куріння, вживання алкоголю, прийому деяких лікарських препаратів. У передопераційний період важливо чітко слідувати вказівкам лікаря, щоб не допустити ризику зриву операції або її невдалого результату.

Мамопластика проводиться під місцевою або загальною анестезією. Загальна анестезія є найкращою для більшості хірургів, проте якщо у пацієнтки є до неї ті чи інші протипоказання, операція проводиться під місцевим наркозом. Сама операція триває від півгодини до трьох-чотирьох годин, в залежності від складності та особливостей організму. Жінці роблять особливу розмітку в області грудей, на яку буде орієнтуватися хірург під час операції, кладуть її на операційний стіл, розрізають тканини, встановлюють імплантат, стежать за тим, щоб хід операції не порушувався надмірними крововтратами, оглядають і зашивають розріз. Після операції слідує відновлювальний процес, який триває аж до доби, якщо операція пройшла успішно і не викликала очевидних ускладнень.

Негативні післяопераційні наслідки

Навіть якщо операція пройшла благополучно, пацієнтка протягом місяця або навіть двох скаржитиметься на ниючий біль в області грудей, синці. Їй слід носити компресійну білизну, обмежувати себе в фізичних навантаженнях, уникати емоційних переживань, на час відмовитися від лазні і сауни, не засмагати на сонці і не відвідувати солярій, не планувати вагітність хоча б півроку. Корисний масаж грудної клітини, який можна робити вже через тиждень-два після здійсненої операції. Також варто пам’ятати, що якщо жінка вагітніє після мамопластики, їй буде потрібна допомога фахівця, який пояснить майбутній мамі, як потрібно доглядати за грудьми і сосками в період лактації.

Якщо ж в ході операції щось пішло не так, можуть виникнути такі ускладнення:

 • порушення чутливості молочних залоз;
 • утворення гнійних ран поруч з імплантатами, через які хірургу доведеться видалити сторонні вставки;
 • поява серозної рідини, яка найчастіше виникає через недбалість самої пацієнтки і недотримання рекомендацій лікаря;
 • занесення інфекції в організм;
 • омертвіння тканин;
 • порушення функціонування молочної залози;
 • проникнення силікону в тканини організму в разі розриву або пошкодження імплантату;
 • грубі неестетичні рубці, що псують вигляд грудей.

Жінка, яка дає згоду на мамопластику, повинна бути готова до подібних ускладнень. Хірург не може передбачити їх всі, багато в чому результати операції залежать від індивідуальних особливостей організму пацієнтки.

Протипоказання

Абсолютними протипоказаннями до мамопластики є такі захворювання і симптоми:

 • загострення хронічних хвороб;
 • неповноліття (до 18 років мамопластику не роблять);
 • наявність розладів психіки;
 • рак молочної залози;
 • гематологічні захворювання;
 • якщо пройшло менше півроку з моменту годування.

Лікарі радять утриматися від подібної процедури також тим жінкам, у яких є:

 • ВІЛ інфекція;
 • гепатит В і С;
 • цукровий діабет;
 • друга або третя ступінь ожиріння;
 • варикозна хвороба;
 • наявність фіброзних вузлів в організмі;
 • ревматизм;
 • Червона вовчанка.

Звичайно, краса вимагає жертв. Однак ретельно обдумайте своє рішення, якщо ви маєте намір звернутися до пластичного хірурга і збільшити груди. Можливо, що результат операції не задовольнить вас. Ще гірше – якщо вашому здоров’ю буде завдано непоправної шкоди.

Соцмережі