Користь і шкода хлібців

Прихильники ЗОЖ і ті, хто худне часто шукають альтернативу солодким кексам і тортам, булочкам і хлібу. Одним із найпопулярніших замінників хлібобулочних виробів є хлібці. Навіть дієтологи прописують людям на дієті подібну альтернативу. Сьогодні ми постараємося розібратися, які хлібці є найкориснішими, чи можна їх вживати дітям і чи допомагають вони при схудненні.

Прихильники ЗОЖ і ті, хто худне, часто шукають альтернативу солодким кексам і тортам, булочкам і хлібу. Одним із найпопулярніших замінників хлібобулочних виробів є хлібці. Навіть дієтологи прописують людям на дієті подібну альтернативу. Корисні характеристики цього продукту вивчаються досить широко. Сьогодні ми постараємося розібратися, які хлібці є найкориснішими, чи можна їх вживати дітям і чи допомагають вони при схудненні.

Чи можна їсти хлібці на дієті?

Дуже багато людей відносять хлібці до дієтичних, низькокалорійних продуктів. Але це не так. У 100 г хлібців міститься приблизно 300 ккал і, відповідно, надмірне їх вживання обов’язково призведе до зайвих сантиметрів на талії. Рекомендується включати до раціону не більше п’яти хлібців на добу. І звичайно, щоб цей хрумкий продукт благотворно вплинув на організм, вживати їх потрібно з корисними продуктами. Так, з хлібцями добре поєднуються нежирні сорти м’якого сиру, зелень та свіжі овочі.

Також необхідно розуміти, які хлібці варто купувати, а від вживання яких краще взагалі відмовитися.

Як правильно вибирати хлібці?

Існує два способи виготовлення цього продукту. Перший «корисний», коли зерна заливають водою, вимочують певну кількість часу, а далі засипають в екструдер, де подібно до попкорну зерна вивертаються назовні і злипаються один з одним, утворюючи брикети. Такі корисні хлібці не можуть містити у своєму складі ні солі, ні цукру, ні консервантів, чому й вважаються найкориснішими для організму. Але, на жаль, такі хлібці мало користуються попитом через свої смакові якості.

При другому способі приготування хлібців їх випікають. Ось тут можна додати до складу будь-що, у тому числі й далеко не корисні інгредієнти. Такі хлібці готуються за тією ж технологією як і звичайний хліб – замішується тісто з води, сухого молока, дріжджів і додаються різні спеції, сіль, цукор. А далі тісто просто розкочується тонкими пластами і випікається за високої температури. Печені хлібці навряд чи можна назвати корисними та дієтичними. Ними не можна надовго насититись, т.к. швидкі вуглеводи швидко перетравлюються. Отже, ви незабаром знову зголоднієте.

Саме тому варто уважно ставитися до вибору хлібців. Читати склад на упаковці та віддавати перевагу натуральним продуктам з мінімальною кількістю добавок. З корисних добавок допускається – насіння кунжуту, соняшника чи льону, а також морська капуста, родзинки чи сухофрукти.

Корисні властивості хлібців

Перерахуємо корисні властивості, які є в цьому продукті:

 • При дієті фахівці рекомендують включати до свого раціону цільнозернові хлібці. Адже при правильному вживанні вони справді надають допомогу в схудненні.
 • Головним і найважливішим пунктом на користь цього хрумкого продукту є той факт, що хлібці багаті на харчові волокна, завдяки яким організм здатний очиститися від токсинів і отрут.
 • Хлібці піднімають тиск і показані до вживання людям, які страждають на діабет.
 • Незважаючи на свою мізерну вагу, хлібець потрапляючи в шлунок розбухає, отже швидко настає відчуття ситості. Вживаючи хлібці разом із обідом чи вечерею, ви скоротите обсяги своєї порції.
 • У випадку, якщо людина стикається з різними захворюваннями, пов’язаними зі щитовидною залозою, серцево-судинною системою або органами травлення, найчастіше лікар-дієтолог настоїть на заміні хліба хлібцями.
 • Хлібці показані при ожирінні.
 • Завдяки клітковині, яка входить до складу хлібців, цей продукт подібно до санітару, очищає кишківник від шкідливих токсинів.
 • Хлібці можуть бути з різних злаків. Так, хлібці з рису – помічники при нервових розладах. Вівсяні – можна сміливо включати до раціону людей, які страждають на дерматологічні проблеми. Гречані хлібці можуть урізноманітнити раціон людей, які страждають на діабет.
 • Якісні хлібці можуть запобігти навіть недокрів’ю, тобто. анемію.

Чим шкідливі хлібці?

А тепер варто перерахувати і негативні фактори, вживання хлібців. Тож у чому полягає їхня шкода?

 • Все, що описано вище (корисні властивості хлібців), відносяться виключно до цільнозернових продуктів. Якщо розглядати хлібці з борошна, дріжджів та додаванням солі, цукру, консервантів, то однозначно, такий продукт ніякої користі організму не принесе.
 • Особам, схильним до нестерпності тих чи інших зернових культур, варто уважно читати склад, т.к. багато зерна відносяться до алергенів.
 • Через те, що хлібці містять клітковину, яка досить важко засвоюється організмом, їх не варто вводити в раціон дітей молодше трьох років.

Чим керуватися при виборі хлібців?

 • Перше, на що варто звернути увагу – це упаковка продукту. Вона має бути цілісною, без пошкоджень. В іншому випадку, продукт може відволожитися або навпаки стати занадто сухим, що призведе до неможливості вживання.
 • Прочитайте склад на упаковці. В ідеалі він не повинен складатися з консервантів, солі та цукру. Уникайте хлібців, зданих з борошна, віддавайте перевагу цільнозерновим продуктам.
 • Перед вживанням варто звернути увагу на те, як виглядає хлібець. Він має бути однотонним, з рівними краями, хрумким. Між зернами не повинно бути порожнеч.
 • Якщо ви дотримуєтеся добової кількості калорій, варто звернути увагу на калорійність. Залежно від того, з якого зерна виготовлені хлібці і різнитиметься ккал. Так, найкалорійнішими вважаються хлібці, виготовлені з льону – аж 467 ккал на 100 гр. Найнижчі калорійні – пшеничні (242 ккал на 100 гр.).

У житніх та гречаних продуктах міститься трохи більш як 300 ккал на 100 гр. У кукурудзяних – 369 ккал, а рисових – 376 ккал.

Як висновок хочеться сказати, що здорове харчування – це зовсім не обов’язково прісно і несмачно. Вивчайте склад хлібців, віддавайте перевагу тим, у складі яких незбиране зерно. Вибирайте собі оптимальний варіант, залежно від мети вживання. Поєднуйте хлібці виключно з корисними та натуральними продуктами.

Соцмережі