Обсессивно-компульсивний розлад: його причини, та лікування

Обсессивно-компульсивний розлад (ОКР) — один з видів неврозів нав’язливих станів. Він відноситься до пограничних розладів особи. Якщо вчасно почати та розумно провести лікування, все можна виправити. Інакше, це може обернутися складними наслідками. Тому так важливо знати, як і чим себе проявляє обсесивно-компульсивний розлад, щоб вчасно забити на сполох.

Що таке ОКР та його причини

Вважається, що в основі обсессивно-компульсивного розладу лежать два основних синдрома:

  • синдром нав’язливості — у хворих з якоюсь періодичністю виникають нав’язливі стани і людина не в змозі це контролювати;
  • синдром нав’язливої поведінки — у таких пацієнтів в житті присутня маса ритуалів, спрямованих на відвертання певних поганих подій. При цьому людина упевнена, що виконуючи ці ритуали, він не дозволить статися біді.

Поки достовірно невідомі причини появи розладів подібного типу. Але існує ряд теорій, які об’єднані в такі групи, як:

  • біологічні — наслідок перенесеня деяких захворювань;
  • соціальні — по цій теорії хвороба з’являється в результаті дії стресових чинників. Це може бути відхід з життя близьких людей, насильство, складні стосунки з близькими людьми;
  • психологічні — такі розлади вважаються наслідком страху і прагнення позбавитися від нього. Саме вони є причиною проведення ритуалів.

Провокувальні чинники

Існує ряд чинників, які провокують ОКР. В першу чергу, це порушення режиму сну і відпочинку в достатній кількості. Також це загострення хронічних захворювань стрептококового характеру. Окрім цього провокувальними чинниками вважаються отримані травми голови.

Наступний чинник, який може стати причиною серйозного захворювання — гормональний збій. Іноді на стан може вплинути пора року або зловживання наркотиками, алкогольними напоями. Виявити ознаки захворювання у себе можна за допомогою проходження в онлайн режимі тесту на тривожний розлад.

Лікування ОКР

При обсессивно-компульсивному розладі повне одужання пацієнтів трапляється рідко. Але грамотне та своєчасно почате лікування, може дати позитивні результати, пом’якшити вираженість симптомів. Також можлива стабілізація стану хворого. Якщо це легка форма, її лікують амбулаторно. При важкому перебігу хвороби потрібна госпіталізація.

Відомі наступні методи лікування захворювання:

  1. Медикаментозна терапія. Вона припускає прийом антидепресантів, нейролептиків та інших лікарських препаратів. Терапія має бути призначена фахівцем, який визначає для кожного конкретного випадку дозування препаратів і тривалість курсу. В цьому випадку самолікування неприпустиме та може стати причиною розвитку цілого ряду ускладнень.
  2. Психотерапія. В цьому випадку фахівець прагне налагодити особистий контакт з хворим, щоб вселити йому віру в одужання і змусити його поступово відмовитися від нав’язливих ритуалів. Такий підхід полегшує процес лікування. Також покращує прогноз захворювання підтримка близьких людей.

Психологічний медичний центр Mental Clinic пропонує ряд лікувань в онлайн-режимі, а також дає можливість пройти тестування на ОКР. Також можливо психологічне консультування в індивідуальному порядку або сімейна психотерапія. Також пропонується корпоративне консультування. З усіх питань слід звертатися до менеджерів — номер телефону приведений на сайті.

Соцмережі