10 продуктів, які варто вживати при депресії

Споживані продукти, такі як риба, горіхи або шоколад, позитивно впливають на наше самопочуття і фантастично покращують настрій. Поживні речовини, що містяться в них, змушують нас почуватися більш щасливими та повними позитивної енергії, вживання таких продуктів допомагає від депресії.

Серотонін, широко відомий як гормон щастя та ендорфіни, які відповідають за зняття стресу, запобігання депресії та відчуття фізичного задоволення – ці дві речовини сильно впливають на наш настрій.

Більше того, вони підтримують багато життєво важливих процесів, полегшують засинання і допомагають природним чином контролювати повсякденний стрес і напругу. З іншого боку, вуглеводи, що містяться в деяких продуктах, переносять речовини, відповідальні за покращення настрою в мозок, – ось звідки ми отримуємо задоволення та щастя.

Знайомтеся – десять продуктів харчування, які швидко та ефективно покращують настрій та самопочуття. Ось список із десяти смачних та простих способів отримати гарний настрій та покращити стан при депресії.

1. Риба

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Піттсбурга, показують, що люди, чия дієта бідна на жирні кислоти омега-3, частіше відчувають депресію і смуток, ніж люди, які споживають правильну кількість цих поживних речовин.

Так звані здорові жирні кислоти потрібні для правильного функціонування нашого організму. Їхній недолік негативно впливає на багатьох життєвих процесах, порушує роботу внутрішніх органів, негативно впливає на зовнішність і роботу мозку, а також викликає депресію.

Оскільки організм нездатний самостійно виробляти повноцінні жирні кислоти, нудно вживати їх із їжею.

Лікарі та дієтологи рекомендують вживати морську рибу не рідше двох разів на тиждень. Омега-3 жирні кислоти допомагають боротися з будь-яким типом розладу сну та допомагають від депресії.

2. Солодка вишня

Хто з нас не любить вишню? Крім того, що вони є природним «активатором» серотоніну або гормону щастя, вони також стимулюють виробництво інших речовин, таких як ендорфіни, дофамін та норепінефрін, які мають фантастичний вплив на покращення настрою та покращують самопочуття при депресії.

Ці речовини природним чином зменшують дратівливість, покращують якість сну та підвищують рівень толерантності до болю.

3. Горіхи

Низький рівень селену в організмі може підвищити дратівливість, слабкість нервової системи, безсоння, депресію. Вживання горіхів швидко та ефективно поповнить рівень цього дорогоцінного мінерального елемента. У нас є багато варіантів на вибір: волоські горіхи, бразильські, фундук, фісташки, арахіс, кешью, мигдаль.

Волоські горіхи завдяки великій дозі селену, чудово покращують самопочуття, дають енергію та змушують нас виглядати оптимістичніше. Немає нічого кращого, щоб покращити настрій, ніж з’їсти кілька смачних та поживних горіхів. Горіхи – відмінний засіб від депресії.

4. Продукти з високим вмістом вітаміну B12

Почнемо з того, що всі вітаміни групи В сприяють покращенню роботи нервової системи. Але саме вітамін B12 бере участь у синтезі серотоніну. Якщо його рівень надто низький, з’являються дратівливість, втома, поганий настрій та депресія.

Крім того, вітамін B12 виконує багато інших важливих функцій в організмі. Серед іншого:

  • це джерело енергії: воно покращує настрій, зміцнює мозкові характеристики та створює у нас гарний настрій;
  • допомагає боротися зі втомою та сонливістю протягом дня;
  • природно регулює нервову систему;
  • це джерело душевного світу та внутрішньої гармонії.

Тому продукти, що містять вітаміни групи B – відмінний засіб від депресії.

5. Банани

Банани – прекрасні фрукти – солодкі та повні поживних речовин. Вони є джерелом великої “енергетичної бомби”. Однією з речовин, що покращують настрій є триптофан – амінокислота, яка стимулює секрецію серотоніну. Вона діє умиротворяюче на нервову систему, знімає стрес, покращує настрій та захищає від депресії.

 

Більше того, крім засобу від депресії, банани – це продукти, які допомагають природним чином боротися з м’язовими судомами, нейтралізують шлункову кислоту та зменшують гіпертонію.

6. Пряні спеції

Страви з додаванням пряних спецій містять капсаїцин. Це алкалоїд, який надає продуктам гострого смаку.

Продукти з цією речовиною, навіть у дуже малих кількостях, стимулює нервову систему. Нервова система потім посилає сигнал тривоги і починає діяти, тобто починає збільшувати виробництво ендорфінів. Вони, у свою чергу, викликають стан ейфорії та щастя з болезаспокійливими ефектами, а також захищають від депресії. Численні наукові дослідження також доводять, що капсаїцин, який переважно міститься в перці чилі, впливає на інактивацію ракових клітин та допомагає зняти біль при нейропатії.

7. Шоколад

Какао-боби фантастично стимулюють виробництво ендорфінів, завдяки чому вони підтримують належне функціонування мозку та перешкоджають депресії. Шоколад із хв. 70% какао – це надійний спосіб покращити ваш настрій та забезпечити себе найчистішим задоволенням.

Основним інгредієнтом гіркого шоколаду є теобромін – психоактивна речовина, дія якої дуже схожа на дію кофеїну на організм. Темні шоколадні батончики, природно, стимулюють мозок до більшої активності, додають енергію та почуття щастя.

Крім того, цей делікатес рясніє антиоксидантами, які допомагають знизити рівень гормонів стресу в організмі, а магній – елемент, що заспокоює нерви та покращує настрій.

Пам’ятайте, що, незважаючи на чудові властивості, не варто їсти шоколад у надлишку, тому що легко можна придбати залежність.

8. Ананас

Як правило, всі свіжі фрукти та овочі є природним джерелом вуглеводів, які дуже позитивно впливають на наш настрій. Тропічний, казково солодкий ананас також рясніє речовинами, що стимулюють вироблення серотоніну – гормону щастя. Такий ефект покращує стан при депресії.

Більше того, ананас фантастично покращує концентрацію, бореться з порушеннями сну (особливо безсоння), є джерелом природних протизапальних речовин, корисних для здоров’я вітамінів.

9. Продукти з цинком

Дефіцит цинку в організмі сприяє нездужанню, знижує опірність організму до стресу і напруги і може навіть призвести до розвитку депресії. Продукти з високим вмістом цинку полегшують поглинання білків та вуглеводів та, отже, допомагають підтримувати належний рівень енергії в організмі.

10. Складні вуглеводи

Хороші вуглеводи є найкращим джерелом енергії та стимулюють позитивне ставлення до життя. Продукти, які їх містять – це макарони, хліб із пшениці, вівсяне борошно, крупи та коричневий рис. Як ви можете бачити, у списку немає місця для білої борошняної продукції. Дійсно, ми повинні остаточно видалити їх із нашого меню.

Макарони з непросіяного борошна та інші продукти з борошна допомагають травленню, забезпечують клітини цінними поживними речовинами та збільшують здатність організму, як фізичного, так і психічного та є захисниками від депресії.

У той же час вони сприяють зниженню рівня холестерину і, природно, сприяють нормалізації рівня цукру в крові.

Помірне споживання вищезгаданих продуктів у поєднанні зі здоровою та збалансованою дієтою, а також регулярна фізична активність на відкритому повітрі – майже гарантія гарного настрою та благополуччя, а також відсутності депресії. Вони дозволять з оптимізмом дивитися кожного наступного дня.

Якщо жоден із продуктів, перерахованих тут, не покращить ваш настрій і не допоможе при депресії, обов’язково зверніться до лікаря, щоб унеможливити хворобу.

Соцмережі